Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Przydatne informacje na temat systematycznego pielęgnowania paznokci u rąk i nóg.

skóra - malowidło
Paznokcie oraz dłonie są pewnego rodzaju wizytówką, która świadczy o tym, jaki ktoś ma stan zdrowia i jak będzie pochodził do dbania o siebie. Między innymi z takiego powodu, że są w zasadzie przez cały czas zauważalne, oprócz zimy, kiedy zakłada się rękawiczki.

skóra - malowidło
Autor: WorldSkills UK
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu warto zadbać o to, żeby były one w dobrej formie, a wbrew pozorom kilka dolegliwości może je spotkać. Dużo z nich będzie bardzo dobrze widoczna po szczegółowym przyglądnięciu się ich wyglądowi, jeżeli się więc zauważy jakieś niepokojące zmiany, to należy momentalnie reagować i podjąć leczenie. Niektóre problemy z paznokciami wynikają bowiem nie bezpośrednio z czynników wiążących się z nimi, ale z całym ciałem. Dlatego też dobra pielęgnacja paznokci przeprowadzana być powinna kompleksowo, należy zadbać o ich wygląd, lecz również stan organizmu.
Jednym z częstszych problemów, widocznych zwłaszcza u pań, jest rozdwajanie paznokci (zobacz rozdwajanie paznokci). Najczęściej przyczyną tych objawów jest niewłaściwa pielęgnacja i brak witamin, z tego też powodu kuracja powinna być przeprowadzona na obu tych płaszczyznach. W diecie powinny się znaleźć odpowiednie witaminy a także cynk i białko, jeżeli się nie będzie w stanie dostarczyć ich przy zwykłym odżywianiu, to warto sięgnąć po odpowiednie preparaty. Sporym problemem dla paznokci będą grzyby, jakie bardzo łatwo jest złapać, a walka z nimi jest wymagająca i bardzo długa ((link do artykułu)).

Jeśli się zauważy dziwne przebarwienia i plamy, to należy się udać do specjalisty. On wykona niezbędne badania i w razie konieczności przekaże, jak pozbyć się grzybicy paznokci (co na grzybicę paznokci) i jak o nie w odpowiedni sposób dbać.