Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Przyjemne z pożytecznym

Versace woda toaletowa
Obieramy nową strategię. Zamiast namawiać Cię do rygorystycznej diety, intensywnego treningu lub ekstremalnych kuracji, mamy zamiar przekonać Cię, że przyjemność doskonale wpływa na nasze zdrowie. Masz ostatnimi czasy problemy z koncentracją?

Czekolada, deser
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Drażni Cię szef w pracy? Posłuchaj muzyki, zjedz kawałek czekolady albo spraw sobie bukiet kwiatów. Naukowcy udowodnili, że systematyczne dostarczanie drobnych przyjemności to panaceum na małe niedomagania. Na przykład gorzka czekolada obniża ciśnienie – pod warunkiem, że zjadasz tabliczkę tygodniowo. Czy musi być gorzka?

Powinna, gdyż w swoim składzie posiada najwięcej ziarna kakaowego, a to w nim znajdują się odżywcze składniki. Co więcej, gorzka czekolada podwyższa przemianę materii, w efekcie spalamy więcej kalorii – informują izraelscy uczeni.

A jeśli by tak zrezygnować z kosmetyków chemicznych? Kosmetyki naturalne nie posiadają w swoim składzie substancji chemicznych. Obcujemy z czysta naturą. Stosując je, łączymy przyjemne z pożytecznym. Dadzą nam szansę na nowo poczuć zapachy świata, który mamy na wyciągniecie ręki.Warto więc podjąć wyzwanie i postawić na naturalną pielęgnację. W swoim tempie, ale skutecznie. Małymi krokami. Wówczas odkryjemy, że człowiek i natura to jedność. Może się okazać, że będzie to pierwszy krok do porzucenia własnych przyzwyczajeń i czerpania radości z życia w stylu Eko.

Kosmetyki sporządzane są z roślin, olejków z nasion a także owoców. Mleko, śmietanka, jogurt, cukier trzcinowy, sok owocowy, i jajka są także częstym składnikiem kosmetyków naturalnych. Bywa iż, po otwarciu kremu lub balsamu do ciała mamy ochotę chwycić za łyżeczkę i spróbować tych apetycznie wyglądających „puddingów” – tak wyśmienicie i rozkosznie pachną!

A zapach odgrywa ogromną rolę w naszych chwilach słabości. Zapach lawendowy pozwala walczyć z bezsennością – waniliowy koi skołatane nerwy, uspokaja. Czasem jedno „psiknięcie” dobrej perfumy potrafi momentalnie przenieść nas w świat zmysłów. W dzisiejszych czasach nie tylko wielcy designerzy zachęcają nas do swoich wiosennych kolekcji. Również perfumiarze wabią nas wyjątkowymi wiosenno-letnimi kompozycjami. Autor:

Postarajmy się więc, aby dookoła nas nie brakowało małych przyjemności, wtedy droga do zdrowia będzie krótsza|znacznie i prostsza.