Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Salon fryzjerski to miejsce, w którym także wiele wieków temu przychodzili ludzie, by zadbano o ich włosy

images
Salon fryzjerski jest miejscem, gdzie już wiele wieków temu udawali się ludzie, by zadbać o swoje włosy. Jest to tego typu miejsce, do którego spora liczba osób udaje się bardzo chętnie. Czynności związane z myciem, czesaniem i układaniem włosów są zazwyczaj przyjemne, zwłaszcza gdy przykładowo mycie głowy łączy się masażem. Dodatkowo pracownicy używają aromatycznych środków, zawierających rozmaite pożyteczne substancje, jak na przykład olejek arganowy.

wizyta u fryzjera
Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com

Salony fryzjerskie aktualnie często połączone są z gabinetami kosmetycznymi lub z solarium (więcej: olejki do pielęgnacji włosów). Poza pielęgnacją włosów można tam więc również poddać się masażowi lub uzyskać opaleniznę w solarium. W salonach fryzjerskich używa się różnego typu potrzebnego sprzętu elektronicznego. Do najbardziej potrzebnych urządzeń należą z pewnością suszarki do włosów. Mogą mieć one różne formy oraz zróżnicowaną moc. W ostatnim czasie coraz większym powodzeniem cieszy się prostowanie włosów, dlatego w salonach prostownice do włosów są aktualnie narzędziem wręcz koniecznym (sprawdź).

Kosmetyki fryzjerskie

Prostownico-lokówka MPR-02 firmy MPM
Autor: MPM
Źródło: MPM

Kosmetyki, których używają fryzjerzy, są zazwyczaj bardzo wysokiej jakości. Niekiedy specjalistyczne odżywki i pozostałe kosmetyki do pielęgnacji włosów można w danym salonie fryzjerskim nabyć. Niezwykle istotną grupę stanowią w tym miejscu środki, służące do koloryzacji, do których należą te z serii Wella Touch. Znaczna liczba klientek zakładów fryzjerskich przychodzi tam właśnie dla zmiany koloru włosów lub nałożenia świeżej farby, zrobienia balejażu lub pasemek. Jest dużo gatunków kosmetyków, wykorzystywanych do farbowania. Każdy z producentów udostępnia poza tym inną paletę kolorów swoich wyrobów. Przykładową z takich serii jest Goldwell Colorance. Marka ta zaskarbia sobie obecnie coraz większe grono zwolenników.

Akcesoria

W zakładzie fryzjerskim używa się różnego rodzaju specjalistycznych narzędzi. Do najważniejszych zalicza się te, wykorzystywane do obcinania włosów. Będą to więc głównie różnego rodzaju nożyczki fryzjerskie oraz maszynki do strzyżenia. Ponadto ważne są również wszystkie przyrządy, wykorzystywane do czesania, a więc różnego rodzaju grzebienie. Niezwykle charakterystyczny w tej grupie jest grzebień do pasemek, posiadający odpowiedni kształt.