Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Sculptra i usuwanie rozstępów – najczęściej wykonywane usługi kosmetyczne, które efektywnie polepszą i podwyższą giętkość skóry

kosmetyczka
Każda kobieta marzy by jak najdłużej wyglądać młodo. Wykorzystują różnorodnego typu kosmetyki czy też domowe metody, aby zachować młody i piękny wygląd. Postęp dzisiejszej medycyny estetycznej zezwala na stosowanie na skórę w zamiarach regeneracyjnych nie tylko kosmetyków, ale również zabiegów mających udoskonalić jej wygląd i sprężystość.

Metody walki z rozstępami

idź na stronę
Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED
Tym, co nie daje spać wielu kobietom prócz zmarszczek są również – tutaj – rozstępy. Są to pasma wrzecionowate, które pojawiają się głównie na powierzchni skóry brzucha, ud czy pośladków. Mogą pojawiać się również na ramionach i klatce piersiowej. Ich pojawianie się związane jest z różnorodnymi powodami takimi jak: podstawy genetyczne, szybki przyrost w krótkim terminie masy ciała, brzemienność lub przyczyny hormonalne. Dzisiejszy rozwój branży kosmetycznej i medycyny estetycznej umożliwia skuteczniejsze usuwanie rozstępów. Aplikowanie kremów może poprawić stan skóry i spowodować mniejszą widoczność rozstępów. Jednak zwykle usuwanie rozstępów dokonywane jest za pomocą medycyny estetycznej a nawet interwencji chirurgicznej. Jednakże chirurgiczne likwidowanie rozstępów jest bardzo przykrym i poważnym zabiegiem. Tymczasem medycyna estetyczna umożliwia na ich likwidowanie metodami bezbolesnymi i nieinwazyjnymi.

Innowacyjny sposób na pozbycie się zmarszczek

Wśród najczęściej stosowanych przez kobiety zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej oprócz
kosmetyczka
Autor: www.homejobsbymom.com
Źródło: http://www.flickr.com

likwidowania rozstępów są również zabiegi mające na celu wyrównanie skóry i usunięcie zmarszczek. Salony kosmetyczne mają w swojej ofercie sporą gamę zabiegów zapewniających skórze zdrowy wygląd. Zabiegiem, który cieszy się w ostatnim czasie sporą sławą jest Sculptra, czyli kwas polimlekowy – więcej szczegółów. Służy do ożywiania produkcji naturalnego kolagenu, spłyca zmarszczki, nadaje skórze większej elastyczności a także koryguje kształt twarzy. Stosowany jest do przywracania obszerności tkanek miękkich istniejących w twarzy. Sculptra jest kwasem, który produkowany jest w organizmie, dlatego jest bezpieczny gdyż doszczętnie rozkłada się w organizmie człowieka. Idealnie sprawdza się, jako metoda nieinwazyjna przy korekcji owalu twarzy czy ujędrniania skóry.