Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Sculptra i usuwanie rozstępów – najczęściej wykonywane usługi kosmetyczne, które efektywnie polepszą i podwyższą giętkość skóry

kosmetyczka
Każda kobieta marzy by jak najdłużej wyglądać młodo. Wykorzystują różnorodnego typu kosmetyki czy też domowe metody, aby zachować młody i piękny wygląd. Postęp dzisiejszej medycyny estetycznej zezwala na stosowanie na skórę w zamiarach regeneracyjnych nie tylko kosmetyków, ale również zabiegów mających udoskonalić jej wygląd i sprężystość.

Metody walki z rozstępami

idź na stronę
Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED
Tym, co nie daje spać wielu kobietom prócz zmarszczek są również rozstępy. Są to pasma wrzecionowate, które pojawiają się głównie na powierzchni skóry brzucha, ud czy pośladków. Mogą pojawiać się również na ramionach i klatce piersiowej. Ich pojawianie się związane jest z różnorodnymi powodami takimi jak: podstawy genetyczne, szybki przyrost w krótkim terminie masy ciała, brzemienność lub przyczyny hormonalne. Dzisiejszy rozwój branży kosmetycznej i medycyny estetycznej umożliwia skuteczniejsze usuwanie rozstępów. Aplikowanie kremów może poprawić stan skóry i spowodować mniejszą widoczność rozstępów. Jednak zwykle usuwanie rozstępów dokonywane jest za pomocą medycyny estetycznej a nawet interwencji chirurgicznej. Jednakże chirurgiczne likwidowanie rozstępów jest bardzo przykrym i poważnym zabiegiem. Tymczasem medycyna estetyczna umożliwia na ich likwidowanie metodami bezbolesnymi i nieinwazyjnymi.

Innowacyjny sposób na pozbycie się zmarszczek

Wśród najczęściej stosowanych przez kobiety zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej oprócz
kosmetyczka
Autor: www.homejobsbymom.com
Źródło: http://www.flickr.com

likwidowania rozstępów są również zabiegi mające na celu wyrównanie skóry i usunięcie zmarszczek. Salony kosmetyczne mają w swojej ofercie sporą gamę zabiegów zapewniających skórze zdrowy wygląd. Zabiegiem, który cieszy się w ostatnim czasie sporą sławą jest Sculptra, czyli kwas polimlekowy – więcej szczegółów. Służy do ożywiania produkcji naturalnego kolagenu, spłyca zmarszczki, nadaje skórze większej elastyczności a także koryguje kształt twarzy. Stosowany jest do przywracania obszerności tkanek miękkich istniejących w twarzy. Sculptra jest kwasem, który produkowany jest w organizmie, dlatego jest bezpieczny gdyż doszczętnie rozkłada się w organizmie człowieka. Idealnie sprawdza się, jako metoda nieinwazyjna przy korekcji owalu twarzy czy ujędrniania skóry.