Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Sezonowe porządkowanie w garderobie|Sezonowa wymiana ubrań

images
Dużymi krokami zbliża się do nas jesień. Choć wrześniowe słońce umie jeszcze zdecydowanie przygrzać, to jednak są takie chwile, gdy w powietrzu już czuje się jesienny chłód. Pomału wyciągamy z dna naszych szuflad grubsze bluzy oraz przeciwdeszczowe płaszcze. Jest to również idealna pora, aby przyszykować naszą szafę na zmianę pogody. Letnie spódniczki, czy sandałki pomału muszą ustępować miejsca rzeczom, które zagwarantują nam odpowiednią temperaturę i uchronią przed zbliżającą się szarugą.

Warto zatem zrobić duże zakupy i zaopatrzyć się w potrzebną odzież. Nim jednak rozpoczniemy spacer po galeriach handlowych, zobaczmy, co w rzeczywistości będzie nam potrzebne. Obejrzyjmy ciuchy z zeszłego roku (wybierz kozaki od Może się zdarzyć, że dużo z nich jest zdatnych do użytku. Warto właśnie teraz oddać do czyszczenia nasze puchowe kurtki i zimowe płaszcze. Nie zapomnijmy zrobić przeglądu zimowego obuwia. Może się zdarzyć, że w naszych zimowych butach należy dokonać wymiany fleków. Jeśli zrobimy to wszystko teraz, pierwszy śnieg nas nie zaskoczy.

buty ziomowe
Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Mnóstwo popularnych marek, jak na przykład, ma jeszcze jesienno- zimową kolekcję z zeszłego roku. Warto w takim razie rozglądać się po witrynach uważnie. Może nabędziemy płaszcz lub ciepłą bluzę w niezwykle atrakcyjnej cenie. Już za jakiś czas pojawią się propozycje na ten rok, które będą zdecydowanie droższe. Jest to w takim razie rzeczywiście ostatni dzwonek, by znaleźć dla siebie coś fajnego w korzystnej cenie.

Nie zapominajmy, że kupując buty zimowe , trzeba zwrócić szczególna uwagę na surowiec, z którego zostały zrobione. Warto zapłacić odrobinę więcej, ale za porządne obuwie, które zapewni nam w zimie odpowiednią ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jak deszcz czy mróz. Podeszwa też ma wielkie znaczenie (zobacz tutaj). Powinna być grubsza, tak by jeszcze bardziej ochronić nasze stopy przed zimnem. Pamiętajmy, że najwięcej ciepła ucieka z nas głową i właśnie stopami, dlatego w szczególności musimy w okresie zimowym zadbać o te właśnie partie ciała. Buty muszą również być nieco luźniejsze, abyśmy mogli bez problemu poruszać palcami.