Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Skarpety damskie często są w jaśniejszych kolorach

skarpety
Skarpety damskie nierzadko okazują się być jasne

Czasami jest tak, że zakładamy obuwie do kostki i zakładając krótkie spodenki, nie pragniemy, żeby było nam widać skarpetki. Wtedy zrobimy wszystko, aby jak najwięcej miejsca w naszej szafce z bielizną zajmowały skarpety stopki, które okazują się być niskie oraz niejednokrotnie nie dosięgają do kostki.

Dzięki temu my mamy skarpetki, które chronią nasze stopy przed odciskami oraz otarciami, lecz jednocześnie nie wychodzą one poza buty, zatem nikt ich nie dostrzega. Należy powiedzieć, że skarpety damskie zazwyczaj są w kolorze białym, albo w innych jasnych barwach. Możemy nabyć takie przyozdobione jedynie paroma paseczkami, albo calutkie w paski, a nawet calutkie czerwone i zielone, nie mniej najczęściej najtrudniej będzie nam zyskać calutkie czarne, chociaż nie okazuje się być to nierealne. Więcej na
skarpetki
Autor: Trilliumdesign ~ Caroline
Źródło: http://www.flickr.com

Skarpety sportowe muszą przyjmować pot

Jeśli uprawiamy sport, powinniśmy się liczyć z tym, że się spocimy, więc powinniśmy posiadać taki strój, który pozwoli nam na przepuszczanie tego potu, tak aby nam on nie przeszkadzał. Przez to też sportowe skarpety zrobione są ze specjalnego tworzywa, które wchłania pot, tak żebyśmy się nie ślizgali oraz by niemiłe uczucie nie przeszkadzało nam w odpowiednim wykonywaniu ćwiczeń. Niesamowite też okazuje się być to, że takie skarpety muszą odpowiednio ściskać nogę, tak żeby nie zatrzymywać przepływu krwi, ale także, żeby się co chwilę nie więcej na temat obsuwały, ponieważ wtedy będą nam zawadzały w wypełnianiu ćwiczeń.


Przykładajmy uwagę na materiał z którego będą zrobione

Jeśli chcemy, by nasze stopy mogły cały czas bez problemu oddychać, to musimy zwracać koncentrację na to, z jakiego materiału będą wykonane nasze damskie skarpety. Najlepiej będzie wybierać te z bawełny oraz z naturalnych materiałów, by mieć gwarancję, że powietrze będzie mogło ciągle przez nie przepływać.