Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Skejci, pasja czy subkultura?

skatepark
Mamo, tato jestem skatem!
Zakłopotanie. Jak powiedzieć o tym babci? Spokojnie. Nie taki skat (skejt) straszny jak go malują. To jedynie młody człowiek, który lubi deskorolki, rowery czy rolki. Subkultura młodzieżowa, coraz bardziej powszechna wśród młodych ludzi. Osoby pokojowo nastawione do świata, nie wyznający żadnej religii. W tym środowisku najbardziej istotna jest rewelacyjna zabawa oraz opanowanie coraz to nowszych i trudniejszych sztuczek.

skate
Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Nie tylko na deskorolce, również na rowerze, rolkach czy snowboardzie. Spotykają się na placach, lub specjalnie dla nich przygotowanych skateparkach, gdzie są w stanie przebywać całe dnie. Nie są aroganccy, lecz zdarza się, że ich ekstremalne zabawy nie są życzliwie przyjmowane przez widzów obserwujących ich poczynania, przez co systematycznie są przeganiani z miejsc na których ćwiczą. Wzorem do naśladowania dla skaterów jest Tony Hawk, który jest prekursorem wielu ewolucji czy figur wykonywanych na desce.Jak wygląda skejt? Jak reszta innychmłodych ludzi, a zamysłem ich wizerunku jest przekazanie pewnej idei – przyjaznego stosunku do życia oraz cieszenia się chwilą. Jeszcze niedawno fundamentem były szerokie spodnie, z opuszczonym krokiem. Dziś, niekoniecznie, albowiem wąskie rurki, które zawładnęły światem mody przedostały się nawet na teren skateparku. Potężne, szerokie bluzy z kapturem w rozmiarze XXL, czapki New Era a także sportowe buty – idź do mojej strony. Odzież dla skatów to też T – shirty – barwne i z przesłaniem, wyrażające własny styl i pasję. Więcej na
skate
Autor: Andrew Aquino
Źródło: http://www.flickr.com

Jedyne o co można mieć pretensje do tej subkultury to ich „nadmierne zamiłowanie” do sztuki. A sztuką tą jest graffiti. Gdyby tylko znalazło się więcej miejsc, w których grafficiarze mieliby możliwość pokazania swojej twórczości, świat byłby o wiele ciekawszy. Ale „bohomazom” na mieniu publicznym (ławkach) mówimy stanowcze „nie”. Na szczęście są wyznaczone miejsca, w których możemy zobaczyć prawdziwe dzieła sztuki. Warto więc zapoznać się bliżej z ową subkulturą, aby zobaczyć, że koncentruje ona w swoich kręgach ludzi dobrych, życzliwych i spełniających swe pasje. Nie kierujmy się stereotypami, pozwólmy młodym ludziom wyrażać siebie.