Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Skuteczne sposoby na to, aby pokonać cellulit, rola rozmaitych zabiegów kosmetycznych przy tym.

Rajstopy „Bye Cellulite” Gatta
Cellulit nazywany też często skórką pomarańczową jest jednym z najczęstszych problemów, które występują u Pań. I to w sumie panie w każdym wieku, bo nawet u młodych dziewczyn on występuje, a im dana osoba jest starsza, tym ryzyko jest większe. Cellulit ma wiele przyczyn, a jedną z głównych jest nieodpowiedni tryb życia. Po pierwsze wpływ będzie tu miał brak ruchu, jeżeli wiele godzin spędza się siedząc, to z pewnością pojawi się szybciej niż u kogoś aktywnego.

cellulit
Autor: Emilian Robert Vicol
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo warto przyjrzeć się diecie, nadmiar cukrów i soli także nie wpływa pozytywnie na stan skóry. Kłopoty z cellulitem przeważnie mogą się pojawiać na udach, brzuchu i piersiach, a tam, gdzie występują tworzy się pomarszczona, grudkowata skórka. Istnieje obecnie wiele metod na to, żeby sobie radzić z tymi problemami, a wybór ich będzie uzależniony od stopnia zaawansowania. Jeśli więc któraś z pań zechce się dowiedzieć, jakie zabiegi na cellulit powinna wybrać dla siebie, to przede wszystkim powinna zorientować się, w jakim stadium będzie jej skóra.

W początkach pojawiania się tego schorzenia powinna starczyć odpowiednia zmiana stylu życia na bardziej aktywny i przestrzeganie diety. Należy się jednocześnie pozbyć zbędnych kilogramów, gdyż tłuszcz pod skórą bezpośrednio wpływa na jej jakość. Dużym poziomem skuteczności cieszą się także różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne na cellulit, dzięki nim można poprawić jędrność skóry i spowodować, że będzie lepiej wyglądała (Polecamy ujędrnianie twarzy). Panie bardzo sobie chwalą drenaż limfatyczny czy rozmaite masaże, przy bardziej zaawansowanym stadium są one wręcz konieczne.

cellulit
Autor: Kendra Goering
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz większą popularnością pośród pań cieszy się także w ostatnim czasie terapia ultradźwiękami. W praktyce ultradźwięki na cellulit charakteryzują się bardzo dużą skutecznością, niektórzy twierdzą, że są one dużo lepsze niż metody tradycyjne. Wykorzystuje się w takich zabiegach niesłyszalne dla ludzi fale wysokiej częstotliwości, jakie docierają do odpowiednich tkanek i będą je rozgrzewać, powodując powiększony przepływ krwi i wypłukiwanie zbędnych substancji i toksyn.