Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Niebanalne spodnie w stylu wojskowym

moro
Styl militarystyczny jest stylem nieskomplikowanym, nietrudnym do pokazania. Każdego roku powraca on do świata mody niemniej jednak w coraz to nowatorskich odsłonach. Cechuje się on ziemistymi kolorami takimi jak zieleń w w całym wachlarzu, beże, brązy, szarość czy czerń, a również oryginalnymi akcesoriami z ćwiekami.

Odzienia wojskowe takie jak spódniczki czy też spodnie wojskowe charakteryzują się prostolinijnością i surowością. Również motywy wojskowe pojawiają się na torebkach, kurtkach i innych dodatkach takich jak wojskowe guziki, skórzane pasy, szelki noszone do spodni czy spódnic. Cieszą się one coraz większą powszechnością i są kojarzone ze śmiałością, indywidualnością czy też charyzmą.

Morowe Panny
Autor: Dariusz Malejonek,
Źródło: Dariusz Malejonek,

Gdy chodzi o polskie spodnie wojskowe to są one głównie jak nie zazwyczaj wykorzystywane w wojsku polskim. Szyte są one z nader grubego i odpornego na rozdarcia i przecierania materiału. W większości przypadków mają one pięć kieszeni, dwie boczne, dwie na udach zapinane na guzik oraz na prawym udzie jest podłużna kieszonka na nóż. Spodnie te w głównej mierze służą wyłącznie żołnierzom, ale w Polsce jest bardzo dużo rodzaju spodni typu wojskowego, które wszyscy mogą nosić. Jednym z nich są spodnie (odkryj serwis) cargo.

Na ogół są to tak zwane spodnie bojówki. Całe są stworzone z bawełny, są lekkie i swobodne, w związku, z czym nie utrudniają ruchów. Zawierają dużo kieszeni i są wykonane na wzór spodni amerykańskich sił lądowych. Mogą je nosić również mężczyźni jak i kobiety. Dzięki trwałemu a zarazem miękkiemu materiałowi sprawdzają się w różnych warunkach zarazem tych surowych jak i codziennych.

Kolejne rozpowszechnione spodnie – moja strona – wojskowe to spodnie bdu. Stworzone są też całe z bawełny i są niezmiernie dokładnie zrobione. Ich standardowy rodzaj posiada sześć kieszeni, które są wyjątkowo pojemne. Rozporek zapinany jest na guziczki, a przy użyciu taśm można je dopasowywać w obwodzie, tak samo z resztą jak miało to miejsce w spodniach cargo. Mają umocnienia na wysokości kolan i na pośladkach w postaci dodatkowych warstw materiału.