Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Kosmetyki do twarzy – w jakim zamiarze są używane.

malowanie ust
Niejedna kobieta, każdy mężczyzna czy nastolatek wie, że należy szczególnie troszczyć się o skórę twarzy. Nie chodzi tu o aplikowanie mnóstwa kosmetyków, a właściwie o to by stosowaćjednego, natomiast przeznaczonego właśnie do naszego typu cery. Czasami warto jest zainwestować w sprecyzowany, godny polecenia czy zachwalany kosmetyk i sprawdzić na sobie, albowiem może okazać się, że będzie dla nas perfekcyjny.

szminki
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Istotną czynnością jaką piastuje każdy z nas wkrótce po porannym zejściu z łóżka jest umycie twarzy i dodanie na nią kremu. Gdy chodzi jednak o krem do twarzy,istotne jest aby był on stosowny, ponieważ po nałożeniu będzie gościł na skórze przez pełny dzień. W zależności od tego jaki mamy typ cery (sucha, tłusta, czuła, mieszana) taki krem do twarzy powinniśmy wykorzystywać. Aktualnie na rynku jest ich całkowite mnóstwo, w przeróżnych przedziałach cenowych. Każdy z nas z pewnością wyszuka coś dla siebie. Kolejnym kosmetykiem, który niezwykle często można spotkać na twarzy w szczególności pań jest róż do policzków (zobacz więcej). Istnieją niektóre uniwersalne zasady, którymi powinno kierować się przy doborze różu. Jeśli posiadasz jasną cerę pewnikiem jest, iż dla Twojej cery będą najlepsze produkty w pastelowych, różowych barwach, które nadadzą policzkom przyjemny rumieniec. Zobacz więcej na temat: „>.Dla cer porcelanowych odpowiednie będą też pastelowe róże z tonami pomarańczu, z kolei brzoskwiniowy jest głównie dobrym kolorem dla cer z żółtymi tonami. Barwę różu możesz sprawdzić przyrównując go ze skórą warg po wewnętrznej ich stronie. Róże do policzków są dostępne w formie kruchej, kremowej, kompaktowej, jak również żelowej a także w kulkach. Róże sypkie aprobują bardzo szybko i sprawnie poprawić makijaż, ten w kremie żąda nieco więcej praktyki i czasu, aby nałożyć go poprawnie. Jest za to niezwyklej trwały niż róż kruchy czy w kulkach. Róż w kamieniu jest z kolei najbardziej uniwersalny i nadaje się do wszystkich rodzajów skóry.

kosmetyki
Autor: Brynn Tweeddale
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie krem do twarzy jak i róż do policzków może zarówno bardzo polepszyć jakość i wygląd twarzy, jak i całkiem zepsuć wynik końcowy kosmetycznych zmagań. Odpowiednio dobrany róż na policzkach nadaje miły, dziewczęcy design osobom naturalnie bladym i o jasnej karnacji. Z kolei dobrze dopasowany krem spowoduje, że twoja skóra będzie wyglądała na nieposzlakowanie piękną.