Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Kosmetyki do twarzy – w jakim zamiarze są używane.

malowanie ust
Niejedna kobieta, każdy mężczyzna czy nastolatek wie, że należy szczególnie troszczyć się o skórę twarzy. Nie chodzi tu o aplikowanie mnóstwa kosmetyków, a właściwie o to by stosowaćjednego, natomiast przeznaczonego właśnie do naszego typu cery. Czasami warto jest zainwestować w sprecyzowany, godny polecenia czy zachwalany kosmetyk i sprawdzić na sobie, albowiem może okazać się, że będzie dla nas perfekcyjny.

szminki
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Istotną czynnością jaką piastuje każdy z nas wkrótce po porannym zejściu z łóżka jest umycie twarzy i dodanie na nią kremu. Gdy chodzi jednak o krem do twarzy,istotne jest aby był on stosowny, ponieważ po nałożeniu będzie gościł na skórze przez pełny dzień. W zależności od tego jaki mamy typ cery (sucha, tłusta, czuła, mieszana) taki krem do twarzy powinniśmy wykorzystywać. Aktualnie na rynku jest ich całkowite mnóstwo, w przeróżnych przedziałach cenowych. Każdy z nas z pewnością wyszuka coś dla siebie. Kolejnym kosmetykiem, który niezwykle często można spotkać na twarzy w szczególności pań jest róż do policzków. Istnieją niektóre uniwersalne zasady, którymi powinno kierować się przy doborze różu. Jeśli posiadasz jasną cerę pewnikiem jest, iż dla Twojej cery będą najlepsze produkty w pastelowych, różowych barwach, które nadadzą policzkom przyjemny rumieniec. Zobacz więcej na temat: http://vumag.pl/makijaz/trendy-w-makijazu-karnawal-2015/8rl9h”>http://vumag.pl/makijaz/trendy-w-makijazu-karnawal-2015/8rl9h}.Dla cer porcelanowych odpowiednie będą też pastelowe róże z tonami pomarańczu, z kolei brzoskwiniowy jest głównie dobrym kolorem dla cer z żółtymi tonami. Barwę różu możesz sprawdzić przyrównując go ze skórą warg po wewnętrznej ich stronie. Róże do policzków są dostępne w formie kruchej, kremowej, kompaktowej, jak również żelowej a także w kulkach. Róże sypkie aprobują bardzo szybko i sprawnie poprawić makijaż, ten w kremie żąda nieco więcej praktyki i czasu, aby nałożyć go poprawnie. Jest za to niezwyklej trwały niż róż kruchy czy w kulkach. Róż w kamieniu jest z kolei najbardziej uniwersalny i nadaje się do wszystkich rodzajów skóry.

kosmetyki
Autor: Brynn Tweeddale
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie krem do twarzy jak i róż do policzków może zarówno bardzo polepszyć jakość i wygląd twarzy, jak i całkiem zepsuć wynik końcowy kosmetycznych zmagań. Odpowiednio dobrany róż na policzkach nadaje miły, dziewczęcy design osobom naturalnie bladym i o jasnej karnacji. Z kolei dobrze dopasowany krem spowoduje, że twoja skóra będzie wyglądała na nieposzlakowanie piękną.