Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Strój na święta dla mężczyzny nie musi być nijaki i przewidywalny. Sprawdź jakie mamy propozycje

Koszula z garniturem
To dość często jest problem dla mężczyzny – ubiór. Mówi się, że mężczyźni mają łatwiej niż kobiety, bo założą garnitur, jaki pasuje prawie na każdą okazję, zaś kobieta musi kombinować, co dobrać, ażeby było w największym stopniu optymalnie. A weźmy taki okres świąteczny. Co to jest ubiór świąteczny, jaki jest w najwyższym stopniu właściwy, co powinien wybrać mężczyzna?

czytaj więcej
Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Nieprawdą jest, iż w okresie świątecznym zawsze trzeba wyglądać wykwintnie. Takie konserwatywne zasady ubioru są dość uzasadnione, jak chodzi o ślub czy wyjście do opery. W przypadku świąt bardziej od garnituru liczy się komfort. W takim okresie przecież w sumie najczęściej odpoczywamy lub spotykamy z rodziną, więc powinniśmy czuć się jak najlepiej. Z innej strony być może każdego dnia jesteś zmuszony do noszenia garnituru, więc w święta marzysz o odrobinę swobody. Pamiętaj, jesteś w stanie sobie na to pozwolić, gdyż nie tylko garnitur sprawi, że będziesz się prezentował naprawdę wykwintnie. Choć więc mówi się, iż kobieta od nadmiaru odzieży ma gorszą sytuację, to i odzież męska potrafi sprawić wiele problemów.

Co powiesz na tradycyjny zestaw koordynowany? To pomysł na odpowiednie połączenie odrobiny elegancji i swobody. Składa się na niego granatowa marynarka, biała koszula (dodatkowe info) i wełniane spodnie. Jeśli chodzi o buty, to nie ma sztywnych norm, gdyż mogą być one czarne, ale także wiśniowe czy brązowe. W takim stroju zawsze będziecie się prezentować bardzo stylowo. Dodatkowo, to niezwykle ciekawa propozycja dla osób, które po raz pierwszy wybierają się na kolację do określonego miejsca, przykładowo może to być kolacja z przyszłymi teściami. Świetną propozycją jest także nieformalna marynarka. Taki ubiór – szukaj informacji na sprawi, iż będziesz się prezentował elegancko, ale jednocześnie nie będziesz zmuszony ubierać tradycyjnej marynarki – popularna oferta.

Takie bowiem kroje wielu osobom wydają się po prostu zbyt sztywne. Wybierz coś nieoczywistego, na przykład oryginalną tkaninę, co umożliwi zachować smak klasyki, ale i przemycić trochę nieoczywistego stylu. Koszula dobierz białą, zaś możesz pomyśleć o różnych dodatkach, jak mniej oficjalne krawaty. A co najważniejsze pamiętaj, że nie jesteś skazany na jeden obowiązujący strój, tak więc możesz eksperymentować, oczywiście w granicach rozsądku, jaką określa uroczystość tych świątecznych dni. Nie wybieraj się w drugą stronę, bo możesz stać się zbyt ekstrawagancki, co akurat w zupełności nie będzie pasować do sytuacji.