Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Sukienki bawełniane na jesień, czyli pierwszej pomocy antidotum na przygnębienie

sukienka
Potwierdzono naukowo, że brak blasku słonecznego ujemnie wpływa na samopoczucie istoty ludzkiej. Brak ogrzewających promieni dokucza szczególnie zimą, ale jesienne dni również bywają pochmurne. Nic dziwnego, że ciemne obłoki za oknem bywają przyczyną rozbicia, senności, migreny, czyli jednym słowem: smutku. Białogłowy dysponują całym arsenałem środków przeciwdepresyjnych i wytaczają przeciw jesiennej aurze najcięższe działa.

sukienka
Autor: Bess Georgette
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym ze sposobów walki jest udanie się do marketu. A nic tak nie poprawia nastroju jak niebanalne sukienki bawełniane na jesień (zobacz sukienki na jesień). Wbrew pozorom posiadanie takich ubrań w szafie bywa powodem do uśmieszku na twarzy i to nawet z kilku przyczyn. Po pierwsze, zanim je jeszcze zakupimy, oddamy się niezwykle wesołej czynności poszukiwania odpowiednich wzorów w hipermarketach i tak samo przyjemnemu mierzeniu.

Po drugie, sukienki bawełniane na jesień swoim wzorem i kolorystyką umilą nie zawsze słoneczne dni. Te dopasowane, z półdługimi rękawkami, długości midi, z niewielkim dekoltem, uwypuklą smukłe sylwetki ich właścicielek. Te bardziej luźne sukienki, z dołem lekko rozkloszowanym lub skrojonym w tak zwaną bombkę, zupełnie osłaniające dekolt, wybiorą grube damy. Jeśli będą wykonane w stylu retro, zawsze będą trendy i posłużą bardzo długo.

sukienki
Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature

Barwa i nietuzinkowy ornament są jednak najważniejsze. Tkaniny w spore, kolorowe kwiaty lub w mikroskopijne, ale gęsto rozrzucone astry, sprawiają, że wykonane z nich sukienki bawełniane na jesień przyciągają uwagę każdego przechodnia na trotuarze. Na przekór jesiennej pogodzie, sukienki nierzadko przybierają pastelowe barwy, a także, te standardowo kojarzone z tą porą roku, pomarańczowe odcienie. Dzięki temu odzienie posiada czarodziejską moc, która umożliwia nam przetrwać ponure dzionki w wyśmienitym humorze. Bawełna jest idealnym materiałem na uszycie takich sukien. Przewiewna, delikatna w dotyku, doskonała w noszeniu; sprawdzi się tak na co dzień, jaki i od święta, bo nie będzie pętać ruchów. Równie nietrudno ją wyprać, jak i wyprasować.

Jeśli sukienki bawełniane na jesień nie posiadają kołnierzyka, to sygnał, że trzeba dokupić pasujące do nich dodatki: klipsy, bransoletki, korale. Poza tym przydałby się nowoczesny make-up i niebanalna fryzurka.

Czy gromadzisz materiały w odniesieniu do opisywanego tematu? Jeżeli tak, to zobacz więcej w omówieniu. Ono też wyda się dla Ciebie ekscytujące.

A to wszystko oznacza kolejną, równie wesołą, wizytę u złotnika, zakupy w ekskluzywnej drogerii i telefon do najlepszego fryzjera w mieście – sukienki sylwestrowe.