Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Modne sukienki – najistotniejsze w szafie niejednej kobiety

Sukienki wizytowe powinny być jedną z najważniejszych części garderoby każdej stylowej kobiety, zwłaszcza tej, która dość często bywa na uroczystych przyjęciach. Tego rodzaju odzież dodaje kobiecie gracji jak również oddaje jej piękno. Każda z nas pragnie przecież wyglądać bardzo atrakcyjnie. Sukienka jest najlepszym sposobem na to, ażeby uwypuklić swoje najlepsze atuty.

Super sukienki na wyjście, czyli wieczorowych. Niektóre panie błędnie mylą te dwa rodzaje sukien. Sukienki wizytowe na ogół szyte są z nieco innych materiałów. Suknie te mają również odrobinę inną długość a także cechują się tym, że nie mają dekoltu, a jeżeli już, to bardzo subtelny.

sukienka

Autor: Sophia France
Źródło: http://www.flickr.com

Utarło się, że sukienka wizytowa ma rękawy. Możemy naturalnie uczynić odstępstwo od tej przyjętej reguły, jednak będzie to traktowane jako odstępstwo od sztywnego schematu. Dzisiaj nie ma jakichkolwiek trudności z zakupem sukien tego rodzaju. Można je kupić w sklepach tradycyjnych jak i tych online. Kobiety posiadają bogaty wybór i dlatego wyszukanie sukienki, w której poczujemy się świetnie nie jest jakąkolwiek przeszkodą. W przeważającej części firm, w których kadra zatrudniona jest w biurowcach obowiązuje tzw. dress code. Dla pań może to być trochę kłopotliwe, albowiem pod te kryteria wybierana jest sukienka do biura lub spódnica do kolan. Eksperci uważają, że nabywając sukienkę, w której pracownica będzie wykonywała swe obowiązki zawodowe musi ona podpierać się paroma zasadami. Co ważne musi ona dobrać sukienkę tak, ażeby była ona w pełni kompatybilna z rodzajem wykonywanej pracy. Z pewnością inną sukienkę musi założyć kobieta, która zatrudniona jest w urzędzie skarbowym, a zupełnie inną ta, która jest zatrudniona w firmie, która nie kładzie tak wielkiego nacisku na formalny wygląd.

Na pewno w każdym przypadku sukienka do biura nie powinna być wyzywająca, ponieważ w pracy należy odznaczać się przede wszystkim kompetencjami, a nie swym wyglądem. Stonowana kreacja jest uniwersalna i dlatego zawsze dobrze ją założyć. Ważną rolę odgrywa tkanina, z której jest uszyta. Jeżeli musimy w niej chodzić w okresie letnim powinna być ona wykonana z cieńszych tkanin.