Modne w tym sezonie

Moda bez granic

„Szaffing” – wiosenne sprzątanie szafy

Kwiecień i maj to okres w którym z reguły robimy wielkie, wiosenne sprzątanie. Trzepiemy dywany, myjemy okna, dokonujemy przeglądu rynien i dachu. Panowie dokonują koniecznych napraw i wszelkich konserwacji. Także na działce, na strychu czy w piwniczce czynimy duże wiosenne sprzątanie. Jeżeli trzeba malujemy płoty, bramę, lub przynajmniej dokonujemy przeglądu ich stanu.

Kiedy bierzemy się za porządki w szafach, musimy przemyśleć co zrobić z ubraniami jakie tam mamy, a są nam już nie potrzebne. Wszystkie te zbyt małe, zbyt obszerne ubranie (odwiedź serwis) zwyczajnie już nie na czasie: damskie koszulki polo, spódnice, półgolfy damskie, swetry, koszulki na lato, sukienki, t-shirty damskie całkiem niepotrzebnie zajmują miejsce w szafie. Czasami po prostu już nam się przestały podobać.

Bez wątpienia można by włożyć je do zasobnika PCK. Ale jest też całkiem odmienny sposób tak samo ekologiczny ale mniej altruistyczny.

Pewnego popołudnia los chciał, iż kiedy zastanawiałam się jak pozbyć się ciuszków zalegających w mej szafie – a moja garderoba nie jest z gumy, zalazłam ogłoszenie o szaffingu na moim osiedlu. Dla tych nie całkiem wtajemniczonych – szaffing jest to nieoficjalne spotkanie w kobiecym gronie, podczas którego uczestniczki mogą się wymieniać tym co im zbywa w garderobach. Szaffing to możliwość „przewietrzenia” szafy, szansa aby zyskać coś unikatowego i nietypowego.

Jak można było przewidzieć, większość z uczestników ”szaffingu” to uczestniczki, jako że w zdecydowanej większości to one zajmują się porządkami ubraniowymi. W w miłym klimacie przy filiżaneczce kawy lub też herbaty i ciasteczkach odbywały się rozmowy biznesowe. Tu damskie koszulki polo w wielu kolorach, tam z kolei półgolfy damskie, ktoś poszukiwał topów i atrakcyjne bluzki na lato. Poza niewątpliwą praktyczną rolą takie „szaffingowe” wymiany mają także zalety towarzyskie, umożliwiają zawarcia nowych znajomości czy spotkania się z sąsiadkami. Tak więc z niecierpliwością czekam na kolejne.