Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Szukamy dobrej kurtki na wycieczkę w góry

moda
W okresie zimowym, kiedy temperatury osiągają bardzo niskie wartości, ważny jest odpowiedni ubiór. Nikt nie chce przecież marznąć zawsze kiedy wychodzi na zewnątrz na spacer bądź też w drodze po zakupy czy też na uczelnię.

Właściwie dobrana odzież (strona www), jaka zagwarantuje nam komfort cieplny oraz uchroni nas przed niekorzystną pogodą jest bardzo istotna kiedy wybieramy się w góry.
O tym, że góry w okresie zimowym są w stanie być wyjątkowo groźne nie trzeba nikomu tłumaczyć. Kiedy udajemy się nawet na krótki SPAcer górskimi ścieżkami, musimy zachować szczególną ostrożność jak i zatroszczyć się o wyposażenie oraz ubiór. Podstawowymi elementami na jakie musimy zwrócić uwagę jest na pewno obuwie – zapewniające termiczny komfort, posiadające odpowiednią podeszwę jak również gwarantujące wysokie parametry jeśli chodzi o odporność na wodę. Kolejnym nieodzownym elementem jest odpowiednia kurtka. W ostatnich latach szczególnym wzięciem cieszą się kurtki softshell, a więc lekkie, techniczne kurtki, które są odporne na działanie wiatru oraz posiadają bardzo dobre parametry jeśli chodzi o odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Należy jednak mieć na uwadze, że ogromna większość tego typu ciuchów nie ma właściwości, które uchronią nas od deszczu czy też mokrego śniegu.
moda
Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie rozrosła się oferta sklepów oferujących różnego typu odzież, która może nam się przydać w górach lecz także na biwakach czy dłuższych wycieczkach na łonie natury.

Oprócz sklepów górskich warto również sprawdzić miejsca, które zazwyczaj znane są przede wszystkim miłośnikom militariów. Jednym z nich jest sklep Helikon, w którym znajdziemy bogatą ofertę przeróżnego typu sprzętu survivalowego lecz nade wszystko dobrej jakości odzież (użyteczny link).