Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Torebki duże i małe czyli praktycznie wszystko o tym, jaką pełnią rolę dla kobiet i jak się je dobiera do okoliczności i stroju

Kobieta
Jednym z głównych elementów nowoczesnej kobiety są torebki. O ile panowie bardzo dobrze dadzą sobie radę bez niej, to większość pań bez jej posiadania nie wyobraża sobie życia – przecież gdzieś trzeba nosić mnóstwo najróżniejszych drobiazgów, jakie i tak w licznych przypadkach są niepotrzebne, ale trzeba je przy sobie mieć.

Oprócz tego torebki są doskonałym uzupełnieniem damskiego stroju, podkreślają jego charakter a tym samym styl i zmysł smaku właścicielki. Lecz jak się okazuje, tak naprawdę żadnej pani jedna torebka nie starczy – będzie ona musiała mieć ich co najmniej parę, za każdym razem odpowiednio dobierając ją do ubioru. I przeważnie każda z nich będzie inna, może mieć inny kolor, stylistykę i materiał z którego została zrobiona, no i oczywiście będzie pasować na odmienne okazje. Jeżeli jakaś kobieta chce, żeby jej torebka pasowała do wyglądu i okoliczności, to powinna pilnować się paru zasad. Nie są one trudne do zapamiętania, a ich stosowanie z pewnością pozwoli uniknąć modowych wpadek. Tu więcej: modne aktówki.

Pierwszą taką zasadą jest wybór wielkości torebki w zależności od tego, na jaką okoliczność ona będzie. Na wieczór w teatrze torebka raczej być powinna niewielka, a na codzienne chodzenie na zakupy albo do pracy znacznie lepsze będą pojemne, do których powinno się zmieścić wszystko, co będzie potrzebne.

Torebka damska
Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com

Następna zasada to dobór torebki ze względów kolorystycznych. Obecnie moda zmieniła się znacznie i konieczne już nie jest, aby torebka pasowała do butów czy kapelusza. Zobacz więcej: ​.

Wręcz przeciwnie, ma ona być nie dopełnienie stroju, ale jego ważnym elementem, dzięki czemu pozwolić sobie można na mniej lub bardziej odważne połączenia. Oczywiście kolorystykę całości należy dobrać ze smakiem, bo w przeciwnym wypadku po prostu będzie się śmiesznie wyglądać, ale to najlepiej się zobaczy, jak się zobaczy przed lustrem. Jeżeli jakaś pani ma problem z wyborem odpowiedniej torebki dla siebie to z pewnością pomoże jej jakaś duża hurtownia torebek – w niej przeważnie jest taki wybór, że bez problemów znajdzie się coś ciekawego.