Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Twoją zmorą okazuje się trądzik? Odnajdź terapię, jaka pozwoli ci go zwalczyć!

Zabieg oczyszczania twarzy
Trądzik bywa niemiłym schorzeniem, które niestety nie tyczy jedynie nastolatków. Z defektami cery borykają się ludzie obojga płci w doprawdy przeróżnym wieku, przy tym trądzik często bywa przyczyną poważnych kompleksów. Wykwity pojawiające się na skórze są nieestetyczne oraz niejednokrotnie powodują oszpecenie cery bliznami.
sprawdź więcej na polecanej stronie
Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Jak poprawiać stan skóry
Leczenie trądziku przeważnie rozpoczynane bywa przy pomocy preparatów kosmetycznych (dodatkowe informacje na stronie www). Warto jednak wspomnieć, że kosmetyki dostępne w sklepach kosmetycznych i drogeriach mogą w takim wypadku nie spełnić swego zadania. Cera trądzikowa bywa niezwykle wymagająca i delikatna, przez co wymaga specjalnego traktowania oraz indywidualnego podejścia. Przydatna będzie w tym przypadku wizyta u specjalisty dermatologii lub u kosmetyczki. W gabinecie można zrobić analizę skóry, jak też zlecić skomponowanie odpowiednich kosmetyków do walki ze zmianami skórnymi.

Innowacyjne narzędzia w walce z trądzikiem

Leczenie trądziku najczęściej bywa długotrwałe oraz uciążliwe, przez co sporo osób prędko rezygnuje. Aby pozbyć się defektów skóry, warto zdecydować się na nowoczesne zabiegi leczenia trądziku, które przeprowadza się w gabinetach medycyny estetycznej.

Oczyszczanie twarzy
Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Takim zabiegiem bezsprzecznie jest resurfacing twarzy, zabieg przeprowadzany z użyciem lasera frakcyjnego. Zabieg ten polega na celowym wykonaniu na skórze mikrouszkodzeń, które stymulują zdrowe komórki skóry do szybszej odbudowy. Zaletą stosowania tego zabiegu okazuje się naprawdę szybkie zdrowienie skóry oraz stosunkowo krótki okres rekonwalescencji pacjenta.

Nie borykaj się z brzydką cerą!

Trądzik nierzadko staje się źródłem poważnych kompleksów, szczególnie gdy dotyka dojrzałych kobiet, które chcą radować się gładką oraz ładną cerą. Z racji iż współcześnie można korzystać z licznych metod walki z trądzikiem, nie należy żyć z tym kłopotem. Najlepiej odwiedzić dermatologa i skonsultować się, który sposób na pozbycie się niechcianego schorzenia będzie optymalny w konkretnym wypadku. Resurfacing jest skutecznym zabiegiem, który potrzebuje delikatnego znieczulenia przy pomocy kremu. Cena zabiegu jest uzależniona od części twarzy, na której będzie on wykonywany.