Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Ubrania do spania – szlafroki najlepszych marek

Krisline Duna - piżama
Każdy czuje się dobrze, gdy otacza go coś miłego, miękkiego, pachnącego. W reklamach, jak i w naszym otoczeniu, pojawia się coraz więcej takich rzeczy. Mogą to być płyny zmiękczające do płukania, dzięki czemu otulamy się w mięciutkie, pachnące ubrania, zapadamy w miękkiej pościeli czy wycieramy mięciutkim ręcznikiem. Smakuje nam miękki chleb czy bułka, bo to oznacza, że dobrze wyrosły i są świeże. Lubimy głaskać kota, bo ma miękką, miłą w dotyku sierść. Na nasze zmysły miękkość wpływa kojąco. Skłonność do alergii i nadwrażliwości skóry zmusza nas do wybierania ubrań z dobrych, miękkich tkanin. Są nimi na pewno satyna, bawełna, welur, micro – modal. Właśnie z nich szyje się także piżamy.

Gatunek i rodzaj materiału z jakiego jest zrobiona bielizna nocna to najistotniejsze czynniki, które powinny decydować o kupnie danej rzeczy.
kobieta w piżamie
Autor: 紫雪灵儿
Źródło: http://www.flickr.com

Ważna jest też wygoda, a więc możliwość dopasowania stroju do figury i naszych upodobań. Wzorów piżam jest tak dużo, że bez problemu nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś co mu będzie pasowało. Warto także zwrócić uwagę na to, czy gdy schudniemy lub przytyjemy, to nie będziemy musieli naszej piżamy od razu wyrzucić do śmieci. Wskazane są tu regulowane ramiączka koszulek i dobre gumki lub wiązania spodni. Piżamy mogą być przeznaczone tylko do snu, ale też są takie, które wspaniale spełniają rolę tzw. strojów domowych – wzory bardziej ozdobne, z ciekawymi rozcięciami, dekoltami, wykończeniami. Młodzieżowe piżamy to zwykle top i spodnie różnej długości. Proste wzory, delikatne zdobienia, łatwość ubierania przypadną jednak do gustu każdemu kto lubi wygodę. Do eleganckich piżam, jak również do tych tradycyjnych, młodzieżowych można dobrać odpowiedni szlafrok ||sklep JAGNA||. Nie tylko otuli nas i ochroni przed wieczornym chłodem, ale także może dodać elegancji i seksapilu.

Dzisiaj problem w czym spać, a nawet gdzie i na czym – jest istotny i doczekał się licznych naukowych opracowań. Żyły wodne, promieniowanie, twarde materace, antyalergiczna pościel itd., itd. … Ważne jest otoczenie, i sprzęty, to na czym śpimy i posiłek przed snem, jaką kąpiel bierzemy – wyliczać można by długo. A czy jest istotne w czym śpimy? Oczywiście, że tak! Bielizna nocna powinna być dobrze dobrana do naszego ciała, wygody, temperatury i własnych upodobań. Te ostatnie są bardzo ważne, zwłaszcza wtedy, gdy łóżko dzielimy z ukochaną osobą.

kobiety w piżamach
Autor: 紫雪灵儿
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszy jest materiał, z jakiego jest uszyta piżama czy nocna koszulka ||*oferta*||. Miękki, delikatny, nie podrażniający ciała. Nic nie może nam przeszkadzać, uwierać, krępować ruchów. Nie może być nam zbyt gorąco, ani zbyt zimno. Sporą popularnością cieszą się takie tkaniny jak satyna czy wciąż niezastąpiona bawełna.

Pojawił się na rynku micro – modal, jeszcze bardziej miękki niż bawełna. O wzorach trudno dyskutować, jest ich tak wiele, że każdy sam może bez trudu wybrać sobie jaki mu się podoba. A propozycji jest mnóstwo. Choćby ciekawe zdobienia, jak koraliki, różne długości rękawów i rodzaje zapięć czy wykończeń, decydują o ostatecznym wyglądzie i funkcjonalności całego stroju. Przed położeniem się spać lub po wstaniu z łóżka, dobrze jest otulić się szlafrokiem. I tu można przebierać w propozycjach. Długie i krótkie, z długim i krótkim rękawem, zapinane i wiązane, ciepłe, z kapturem, lekkie, przeźroczyste, bez rękawów. Dobrze dobrana koszulka do takiego szlafroczka może zachwycić nie tylko kobiety. Podobno w pięknej piżamie także sny są piękne, a w wygodnej – spokojne. Trzeba to koniecznie sprawdzić osobiście i w swoim łóżku!

Źródło: Jagna