Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Odzież wojskowa w demobilu internetowym

Dodatki w stylu wojskowym
Fani militariów, survivalu i osoby uprawiające sporty wojskowe jak ASG czy paintball często zaopatrują się w odzież z tzw. demobilu. Są to wszelkie ubrania, buty wojskowe i sprzęty pochodzące z magazynów wojskowych i od dostawców zaopatrujących armię. Wyróżnia je więc deseń przywodzący na myśl armię, solidne wykonanie i poręczność.

Odzież militarna
Autor: USAG- Humphreys
Źródło: http://www.flickr.com

Takie sklepy mają najczęściej formę niewielkiego sklepu (zobacz okulary persol), od kilku lat działa parę sklepów internetowych mających w ofercie odzież wojskową. Ich oferta jest zbliżona do tradycyjnego sklepu tego rodzaju, jednak wybór demobilu internetowego niesie za sobą szereg wymiernych korzyści.

Dlaczego internet?

Jak w sytuacji każdego sklepu o charakterze specjalistycznym, dostęp do niego bywa utrudniony. Takie miejsca zazwyczaj znajdują się na obrzeżach miejscowości, w trudnych do odszukania punktach. Dodatkowo nie ma się pewności co do jakości obsługi i udostępnianego towaru. Sieć WWW stwarza szansę na sprawdzenie opinii o punkcie, oraz oferowanym przez niego asortymencie.

Torba moro
Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com

Dostępność jest podstawową zaletą każdego sklepu internetowego, trzeba tylko wyszukać potrzebną część ubrania i można odszukać dziesiątki tematycznych sklepów. Za wyborem sklepu internetowego nierzadko przemawiają także bardziej korzystne ceny, niż w przypadku sklepu stacjonarnego. Sklepy W internecie działają na całkowicie innej zasadzie, niż tradycyjne sklepy, toteż są w stanie| sobie pozwolić na konkurencyjne ceny.

Co kupić w demobilu?

Głównym asortymentem takich sklepów jest akcesoria wojskowa różnych krajów i różnych epok historycznych. Jest to prawdziwa okazja dla ludzi, zajmujących się rekonstrukcją historycznych bitew i kolekcjonerów. Oprócz tego w demobilu można zaopatrzyć się w buty zimowe czy standardowe spodnie wojskowe we wzór moro. Sporą część asortymentu stanowią również chusty zwane arafatkami i kurtki w różnorodne motywy wojskowe.

Ponadto w demobilu można nabyć i przedmioty niezbędne do przetrwania w trudnym terenie: scyzoryki, noże wojskowe, specjalne zapałki, tabletki do uzdatniania wody, menażki i wiele innych potrzebnych akcesoriów. Elementem popularnym wśród niektórych subkultur jest wojskowy plecak typu kostka czy wysokie buty wojskowe.