Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Ubranie dla myśliwych – w jaki sposób je wybierać, żeby mieć pewność komfortu oraz niezbędną ochronę przed zimnem?

polowanie
Myślistwo jest sportem z tradycjami, który w przeszłości uprawiany był przede wszystkim w wyższych warstwach społecznych. Szlachta naprawdę skwapliwie urządzała wielkie polowania, jakie były okazją do towarzyskich spotkań. Dzisiaj polowania mają już inny wydźwięk i nie są zarezerwowane jedynie dla osób najbogatszych. Oczywiście, kłusownictwo jest karalne, myśliwi bowiem muszą posiadać niezbędne pozwolenia oraz polować wyłącznie na wskazanych terenach, na jakich przykładowo jest nadwyżka określonej zwierzyny.

polowanie
Autor: Beau Considine
Źródło: http://www.flickr.com

Dla wielu osób myślistwo jest prawdziwą pasją. Duże znaczenie w czasie tego rodzaju wypraw ma rzecz jasna stosowny ubiór. Dzisiaj ubrania myśliwskie są sprzedawane w specjalnych sklepach, z tego powodu żadna osoba na pewno nie będzie miała trudności ze znalezieniem pasującej odzieży. Jak jednakże wybierać tego rodzaju odzież, aby mieć gwarancję, że podczas polowania będzie ona faktycznie pomocna? Przede wszystkim, ubrania – na przykład koszule myśliwskie – powinny być dopasowane do pory roku. Inaczej bowiem myśliwy będzie ubierał się w zimę, a inaczej w lato. Jednak, niezależnie od pogody, odzież zdecydowanie musi być utrzymana w neutralnych kolorach, które pozwolą na dobre zamaskowanie się w lesie. Z reguły w tym celu wykorzystuje się kolor zielony albo brązowy. Jaskrawe barwy mogłyby alarmować zwierzynę. Tu dobre przykłady: koszula na łowy.

Ponadto, trzeba zadbać o to, żeby ubrania zostały wyposażone w wystarczającą ilość kieszonek oraz schowków, w jakich będzie można składować konieczne akcesoria – przykładowo zapasowe naboje. Kieszenie powinny być oczywiście łatwo dostępne, aby można było szybko wykorzystać ich zawartość. Absolutnie należy zatroszczyć się też o doskonałej jakości obuwie. Las bądź inne miejsca łowieckie są pełne gałęzi, kamieni oraz innych elementów, które mogłyby stanowić potencjalne zagrożenie, wobec tego stabilne buty są niezbędne. Miłośnicy polowań powinni zajrzeć tu: ubrania myśliwskie.

polowanie
Autor: Mike Riela
Źródło: http://www.flickr.com

Powinny być także odporne na przemakanie, w szczególności zimą, kiedy długie polowania mogą okazać się dla stóp prawdziwym wyzwaniem. Na szczęście, zakup tego rodzaju butów nie powinien współcześnie sprawiać poważnych trudności. Ubrania dla myśliwych zdecydowanie powinny być wyprodukowane z doskonałej jakości materiałów oraz gwarantować ochronę przed deszczem i śniegiem, kiedy jest taka konieczność. Warto więc zatroszczyć się o ich stosowny wybór.