Modne w tym sezonie

Moda bez granic

W jaki sposób dbać o swoje zdrowie oraz wygląd

twarz
Z dbałości o zdrowie oraz urodę ogromna liczba kobiet decyduje się sięgnąć po najróżniejsze metody. Znaczna część z nich to metody znane dopiero od stosunkowo krótkiego czasu, inne wykorzystywane są już od wielu lat, bardzo często nawet od wielu stuleci. Jakie są te metody, czy opłaca się z nich skorzystać?

masaż
Autor: zaphodsotherhead
Źródło: http://www.flickr.com
Z cellulitem boryka się bardzo dużo kobiet niezależnie od wieku. Zazwyczaj aby go zmniejszyć, większość pań wybierała się do salonu kosmetycznego. Niemała liczba pań jednak z uwagi na sytuację finansową nie mogła sobie na to pozwolić. Aktualnie dostępny jest nowy sposób pozbycia się niepożądanych zmian na swoim ciele. Metoda ta jest nie tylko tania, ale możliwa jest również do zastosowania w zaciszu własnego domu. Możliwość tę dają bańki chińskie. Takie bańki chińskie to koszt wahający się od dwudziestu do trzydziestu złotych. Ich kupienie nie jest żadnym problemem, są proponowane przez zdecydowaną większą aptek, w sprzedaży mają je także sklepy internetowe. Zasada działania baniek tego rodzaju jest taka sama, jak w przypadku klasycznych, znanych Polakom od naprawdę bardzo długiego czasu szklanych baniek, którymi staramy się zwalczyć przeziębienie. Bańki te różni jedynie materiał, z którego są wykonane: te chińskie zrobione są z gumy.

Figura bez cellulitu
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Wbrew posiadanej nazwie piłki rehabilitacyjne mogą być wykorzystywane nie tylko do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Piłki rehabilitacyjne dają możliwość wykorzystania ich do wielu bardzo różnych ćwiczeń. Co więcej, mogą po nie sięgać w zasadzie wszyscy bez względu na wiek i płeć. Chętnie z piłkami rehabilitacyjnymi ćwiczą zarówno dzieci, młodzież, osoby starsze, kobiety w ciąży. Ćwiczenia z piłką wzmacniają wszystkie grupy mięśni, wyjątkowo korzystnie wpływają na kręgosłup. Dobrze jest po nie sięgnąć, jeżeli naszym celem jest zgrabna sylwetka bądź pozbycie się kilku niepotrzebnych kilogramów. Są oferowane w kilku rodzajach, w bardzo bogatej kolorystyce, w rozmaitych rozmiarach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych rodzajów są klasyczne piłki, które używane są podczas ćwiczeń fitness, ale też stosunkowo małe rozmiarami piłki polecane dla pań , które właśnie są w ciąży oraz do wykonywania ćwiczeń o charakterze rozciągającym. Inny popularny rodzaj piłek rehabilitacyjnych to piłki mające specjalne wypustki.