Modne w tym sezonie

Moda bez granic

W jaki sposób można zoptymalizować działanie floty pojazdów?

Przy pomocy systemu Gekko uzyskamy ciekawy efekt dekoracyjny w przestrzeni biurowej
W języku polskim działa wiele tzw. homonimów, czyli słów, które mają różne znaczenia zależnie od danego kontekstu. Jednym z nich jest określenie, jakie może oznaczać grupę okrętów, w języku kolokwialnym oznacza pieniądze, zaś w przypadku większych firm sumę posiadanych samochodów firmowych.
Taka flota pojazdów jest najczęściej pozyskiwana na zasadach leasingu oraz w okresie gwarancyjnym jest dosyć intensywnie użytkowana.

Dla nabywcy tego samochodu nie jest to zbyt dobra wiadomość, gdyż mimo, że hipotetycznie posiadaczem danego samochodu była zaledwie jedna spółka, to zazwyczaj prowadzących pojazd było wielu kierujących. A niestety przyjęło się, że cudzego pojazdu nie szanuje się tak, jak swojego. Ponadto posiadana przez każdą spółkę flota pojazdów powinna być w odpowiedni sposób zarządzana, co pozwoli na redukcję zbędnych wydatków oraz będzie miało pozytywny wpływ na funkcjonowanie i zyskowność danej działalności. Aby zrobić to najefektywniej, do spółki muszą zostać zaimplementowane specjalistyczne metody, które bardzo zoptymalizują funkcjonowanie nie tylko posiadanej floty pojazdów, lecz i samej firmy.
Przy pomocy systemu Gekko uzyskamy ciekawy efekt dekoracyjny w przestrzeni biurowej
Autor: RuckZuck
Źródło: RuckZuck
Hipotetycznie takie procedury mogłyby wprowadzać kierownicy, jednak jeżeli nie mają w tym zakresie najmniejszego doświadczenia, to efekty ich działań mogą być nawet niezwykle niekorzystne dla danej spółki. Na szczęście istnieją specjalne systemy zarządzające flotą pojazdów.

Jeżeli te programy zostaną wprowadzone do firmy, to decydenci na pewno szybko zobaczą korzystne przemiany w prowadzonej przez siebie firmie. Poprzez zastosowanie takich programów możliwe jest szybkie tworzenie raportów, zestawianie kosztów czy też monitorowanie przebiegów poszczególnych samochodów.