Modne w tym sezonie

Moda bez granic

W jaki sposób poprawić można sylwetkę swojego ciała, jakie wady i zalety ma liposukcja.

twarz
Zdecydowana większość kobiet pragnie, aby mieć szczupłe ciało. Jednak tego typu sylwetka wymaga odpowiedniego dbania o siebie, w pierwszej kolejności dobrej diety i dużej ilości ruchu. Nie każda osoba będzie miała na to motywację czy możliwości, a czasem i dbanie o siebie nie daje pożądanych rezultatów.

Z tego też powodu współczesna medycyna oferuje wiele najróżniejszych zabiegów, pomagających w tym, żeby odpowiednio wyglądać. Zwłaszcza dużą popularnością cieszą się najróżniejsze zabiegi wyszczuplające, przez co można się pozbyć niepotrzebnego zapasu kilogramów.
zabiegi kosmetyczne
Autor: ultrakickgirl
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej polegają one na tym, że jakąś metodą są eliminowane komórki tłuszczowe, jeżeli ich w organizmie będzie mniejsza ilość, to cała sylwetka będzie lepiej wyglądać. W ostatnich latach niezwykle chętnie wybierane jest na przykład (skuteczne usuwanie cellulitu laserem). Zabieg ten polega na tym, że za pomocą odpowiednio dobranego lasera tłuszczowe komórki są rozbijane, a następnie usuwane z ciała. Przez ten zabieg nie tylko poprawia się wygląd danych części ciała, lecz również sprawia, że skóra staje się dużo bardziej jędrna.

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów, znanym od dobrych kilkudziesięciu lat, jest (liposukcja brzucha). Polega on na tym, że pod powierzchnię skóry wprowadzana jest cienka rurka, przy pomocy której komórki tłuszczowe będą rozbijane a później wysysane przy pomocy odpowiedniej próżniowej maszyny. Liposukcję można wykonywać na wielu częściach, ale najczęściej wykonuje się ją w miejscach, w których występuje on w największej ilości, czyli na udach i brzuchu. Wiele kobiet uważa ten zabieg za lekarstwo na każdy problem z nadwagą, jednak w praktyce trzeba podchodzić do niego z dużą dozą ostrożności. Odpowiednio wykonana (liposukcja ud w dobrej ofercie) jest naprawdę skuteczna, ale też wymaga później zdrowego stylu życia.

Poza tym trzeba pamiętać o tym, że będzie to mocno inwazyjny zabieg i niekiedy mogą się pojawić nieplanowane skutki uboczne. Jeśli jednak wybierze się porządną klinikę, w jakie zrobi się to wszystko, to liposukcję można polecić każdej osobie, która zdecyduje się poprawić swoją sylwetkę.