Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Jak bezpiecznie przygotować się do opalania w solarium? Kilka rad, aby nie zrobić sobie krzywdy

solarium - łóżko
Wielu z nas czuje się lepiej, gdy skóra złapie słońce i stanie się bardziej brązowa. Prócz tego, że zyska ładny odcień, po prostu nierzadko lubimy trochę się wygrzać i czujemy się wówczas zdecydowanie lepiej. Co jednak oczywiste takie praktyki nie są umożliwiane przez cały czas, w związku z czym korzystamy także z solarium. Ta forma opalania nie jest uważana za najzdrowszą, jeżeli pomimo to się na nią zdecydujemy, powinno się wiedzieć, jak prawidłowo przygotować się do takiej wizyty praz czego unikać, aby nie zrobić sobie krzywdy.

kobieta na solarium

Przede wszystkim należy rozpocząć od tego, że nie wszyscy powinni opalać się w solarium. Przeciwwskazania to między innymi choroby przewlekłe tarczycy, serca, nerek oraz cukrzyca lub epilepsja. Jeżeli chorujemy na coś, warto początkowo sprawdzić, że nie stoi na przeszkodzie naszemu opalaniu. Z solarium powinny zrezygnować osoby bardzo młode, kobiety w ciąży albo karmiące piersią, kobiety podczas miesiączki, zażywające leki posiadające hormony, osoby posiadające problemy ze skórą bądź takie, których karnacja jest naprawdę jasna. Powinno się dobierać jak najlepsze solarium, aby mieć świadomość, że w razie chociażby najmniejszych wątpliwości, ludzie tam pracujący będą szczegółowo wiedzieć, czy są one słuszne. Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie, tak czy inaczej należy odpowiednio przygotować swoją skórę. Przed opalaniem warto zrobić peeling, aby usunąć martwy naskórek. Wtedy opalenizna będzie wyglądała ładniej. W dodatku konieczne jest dobre nawilżenie ciała. Mowa tutaj nie jedynie o smarowanie ciała balsamem, choć to równie ważne, lecz także o nawilżanie wewnętrzne. Nie wolno pomijać picie wody. Gdy już rozpoczniemy opalanie musimy chronić nasze oczy oraz brodawki piersiowe.

Czy podnoszony wątek bardzo Ci się spodobał? Jeżeli tak, to pójdź do oferty i zobacz informacje, w które bogaty jest inny serwis.

Idąc do solarium, należy zmyć makijaż, nie zakładać biżuterii i nie spryskiwać się perfumami, które mogą spowodować uczulenie.

Więcej:

opalanie na słońcu
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Musimy także upewnić się, że łózko było odpowiednio zdezynfekowane. Jak wiadomo w takich miejscach prosto zarazić się różnymi chorobami skóry, czego z pewnością nikt nie chce. Poza tym naprawdę warto sprawdzać, gdzie się udajemy. Powinno być ono zaufane. Warto zapoznać chociażby z opiniami internautów, wystarczy wyszukać interesującego nas miejsca (przykładowo najlepsze solarium warszawa), a następnie dokładnie zapoznać się z ofertą.

Dla wielu osób relaks jest równoznaczny z zabiegami poprawiającymi nasz wygląd. Żeby poczuć się jak w day SPA można wykonać peelingi, nałożyć maseczki, zrobić ciekawy manicure lub też wybrać się do solarium – kliknij tu. Jeżeli jednak wybierzemy taką opcję opalania, naprawdę warto pamiętać o wszelkich przeciwwskazaniach i prawidłowo się przygotować to tego rodzaju praktyk. Jedynie wówczas będziemy mieć pewność, że nie zrobimy sobie krzywdy.