Modne w tym sezonie

Moda bez granic

W jaki sposób przekuć w czyn cele noworoczne? Zainspiruj się naszymi wskazówkami!

Kalosze
Nadciągający Nowy Rok to okres podsumowań, lecz także robienia projektów na przyszłość. Któż z nas nie sporządza postanowień noworocznych? Grunt, by nie obudzić się w połowie roku ze żałosnym obwieszczeniem: „Ano, znowu mi się nie udało”.

Stosowna motywacja to podwalina, a razem z nią musi kroczyć odpowiednie przygotowanie.
Wyobraźmy sobie, że naszym ustaleniem jest rozpoczęcie treningów w konkretnej dziedzinie sportu. Motywacja jest oczywiście zdrowotna, jakkolwiek może również i wizerunkowa – zrzucić kilka kilogramów po zimie to całkiem niezły pomysł. Co zatem można zdziałać? Nim jeszcze zastanie nas ranek Nowego Roku, warto się do adaptacji tego postanowienia przygotować. Jeżeli chcemy ćwiczyć na siłowni – przeprowadzić wstępne rozeznanie, które z najbliżej położonych centrów sportowych ma najkorzystniejszą propozycję i jak ją wykorzystać. Jeśli wolimy biegi – wyekwipować się w godziwy strój termoaktywny. Kiedy wolimy spróbować ze wspinaniem, dogadać się z kompanią znajomych – w ten sposób będzie prościej się zmobilizować. Cokolwiek wytypujemy, na pewno będą nam potrzebne damskie buty sportowe (albo męskie). Oferta w sklepach wydaje się spora, toteż niewątpliwie znajdziemy coś dla siebie.

Kalosze
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko zastanówmy się przed zakupem, do czegoż będą nam one potrzebne. Inne obuwie sportowe przydaje się do biegania, inne do wspinania, a jeszcze inne użyjemy na siłowni. Rozeznajmy bez nerwów, co kupić, w co opłaca się zainwestować.

Właśnie z tej przyczyny należałoby podjąć to zadanie jeszcze przed kolejnym rokiem, tak ażeby na początku stycznia być w stanie kupić buty sportowe dla pań i zainicjować trening. No i, najistotniejsze – nie wszystko na raz – zacznijmy od małych i rzadkich, ale regularnych porcji ruchu!