Modne w tym sezonie

Moda bez granic

W jaki sposób współczesna dwudziestolatka kupuje wierzchnie ubranie na jesienną aurę

kurtka
Listki na gałęziach olch zaczynają zmieniać barwę na żółtą, dając tym samym znak, że nieubłaganie zbliża się jesień, czyli pora roku kalendarzowego kojarzona powszechnie z ulewą. Kolejny wrześniowy dzień warto rozpocząć nie tylko wyborną kawą i zakupionym w piekarni pączkiem, ale i sprawdzeniem, czy na półce w przedpokoju leży solidny parasol. Podczas opadów z dokuczliwym wiatrem może on jednak zawieść, a jego właściciel powróci do kawalerki przemoczony i wściekły. Biorąc pod uwagę przedstawioną wyżej sytuację, większość osób decyduje się na zakup specjalnego okrycia na pogodę pod psem.

kurtka
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Niekoniecznie musi to być zwyczajna peleryna przeciwdeszczowa lub płaszczyk z ortalionu. Wizażyści rekomendują równie eleganckie, jak i praktyczne odzienie, czyli kurtki damskie przeciwdeszczowe, które fantastycznie uzupełnią każdą kobiecą szafę.

Obligatoryjnym elementem składowym kurtki jest oczywiście kaptur: parasolowaty, obszyty miękkim kożuszkiem albo mniejszy i już bez żadnych ozdób. Kurtki damskie przeciwdeszczowe mają za zadanie ochraniać przed jesiennym zimnem i wzniecać zazdrosne spojrzenia naszych przyjaciółek od serca. Żadna z kobiet nie będzie szczędzić godzin na bieganie po galeriach handlowych i poszukiwanie najmodniejszego, ale i oryginalnego fasonu.

Przechodzenie od jednych sklepowych drzwi do drugich jest dla kobiet ogromną przyjemnością, a dla facetów, którzy im towarzyszą, niemalże torturą. Czasem w galeriach handlowych można ich zobaczyć, jak siedzą na ławkach postawionych na pasażach i gapią się w swoje smartfony. W tym samym czasie ich żony z wielkim zacięciem przerzucają wieszadła w dziale kurtki damskie przeciwdeszczowe w poszukiwaniu najwłaściwszego egzemplarza.

Bywa, że nawet cały dzionek trzeba poświęcić na znalezienie odzienia spełniającego wszystkie kryteria postawione przez klientkę. Kurtka nie może być za długa, ani za krótka. Jej krój ma podkreślać walory dziewczęcej sylwetki, a najlepiej, żeby ją trochę wysmuklał. Ponadto obligatoryjnie musi pasować do zawieszonej w meblach szarej spódnicy i dopasowanych spodni jeansowych kupionych 12 miesięcy temu na wyprzedaży.

Jak widać kupno kurtki bywa nierzadko sprawą najwyższej wagi. Może nawet okazać się, że małżonkowie zajęci zakupami zapomną na śmierć o produktach spożywczych koniecznych do przyrządzenia wieczornego posiłku. Lodówka będzie świecić pustkami, ale za to w kobiecej szafie zawiśnie śliczna i elegancka kurtka.

Zerknij – przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie kolejne hiperłącze do wpisu (https://longfashion.pl/polbuty-damskie/). Tam znajdziesz wiele przydatnych wiadomości na ten temat.

/J]