Modne w tym sezonie

Moda bez granic

W jaki sposób założyć firmę w Niemczech?

umowa
Wysokie składki ZUS, podatki, ciągłe borykanie się z urzędniczymi patologiami. Wszystko to powoduje, iż operatywni rodacy czują się odstraszani od zakładania swoich przedsiębiorstw.

Absolwenci, studia
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Coraz to sporzej osób stawia na zapoczątkowanie działalności w jednym z unijnych państw, rzecz jasna bez opuszczania Polski. A czy takowa emigracja podatkowa miałaby sens u naszych zachodnich sąsiadów? Polacy mają prawo uruchamiać działalność w Niemczech na takich samych prawach co obywatele Niemiec od maja 2011 roku. Nie trzeba być zameldowanym w Niemczech, by założyć spółkę GbR czy też jednoosobową działalność gospodarczą – Gewerbe. Starczy, iż nasza jednostka będzie miała swą siedzibę w Niemczech. Otworzenie „wirtualnego biura” u naszego zachodniego sąsiada nie stanowi ambarasu, dlatego że zajmuje się tym dużo firm.
umowa
Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com
Otworzenie działalności na terenie Niemiec wiąże się z mniejszymi obowiązkami, przede wszystkim w kwestii składek na społeczne ubezpieczenie. Nie istnieje obowiązek ich opłacania. Niemiecką emeryturę można otrzymać wtenczas, kiedy jest się zatrudnionym o umowę o pracę. Natomiast każdy biznesmen prowadzący jednoosobową działalność powinien płacić składkę ubezpieczenia zdrowotnego, które jest o wiele większe aniżeli w naszym kraju. Jest zależne od wysokości uzyskiwanych przychodów i wynosi około 300-350 euro miesięcznie przy przeciętnych zarobkach. Uruchomienie najprostszej formy działalności gospodarczej, zatem Gewerbe, zająć powinno nie więcej aniżeli parę godzin.

Rejestrujemy się we właściwym urzędzie, jaki wydaje nam zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej. Koszt zarejestrowania firmy wynosi od 30 do 60 euro jak też zależy od uzgodnień landu.

Zobacz ten użyteczny wpis (http://www.waliduda.pl/) – opisuje on zbliżoną tematykę i z pewnością też Cię zaintryguje. Nie czekaj zatem i kliknij tu.

Później zostaje nam wybrać się do urzędu fiskalnego w celu otrzymania numeru podatkowego.