Modne w tym sezonie

Moda bez granic

W jakim celu i w jaki sposób dbamy o cerę?

Naturalnie piękna z biomezoterapią
W twoim otoczeniu mogą, ale raczej nie znajdują się tacy, co generalnie nie przejmują się wyglądem. Także jeśli kogoś natura nie obdarzyła piękną urodą, pewnie robi wszystko, aby wyglądać przynajmniej troszeczkę korzystniej, niż jakby nic nie robił. Tych, co nie robią nic, facetów, którzy nie golą się, noszą cokolwiek, można policzyć na palcach jednej dłoni – chyba, że nie mają takiej potrzeby, bo są przystojni od dziecka. Panie, które uważają, że ich naturalna uroda jest wystarczająca i nie przyda się im nic ponadto, praktycznie nie istnieją.

Choć niektórzy mogą wciąż powtarzać, że to nie uroda (dowiedz się czym walczyć z trądzikiem) stanowi o człowieku, głęboko w naszych instynktach zakorzenione jest zmierzanie do jak najlepszej prezencji. Szczególnie teraz, kiedy media lansują wyidealizowany wizerunek szczupłej, zadbanej kobiety i dobrze zbudowanego faceta, jest to widoczne gołym okiem.

Także mężczyźni, którzy raczej znani są z dużo mniejszej dbałości o swoje ciało i wygląd, niż kobiety, mają często w własnych łazienkach nie mniej kosmetyków, niż one. A panie – prawda jest taka, że od pokoleń wiadomo, że panie, żeby podobać się sobie samym, facetom i wykrzesać zawiść u innych kobiet, wykorzystują takie czy inne preparaty, dostępne pod adresem .

Cofnij zegar z DermaFrac!
Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Dzisiaj kosmetyków osiągalnych w sklepach jest niesamowita ilość. Do dyspozycji kosmetyki wyszczuplające, jakich zadanie ma polegać na ujędrnianiu skóry i wspieraniu wypierania komórek tłuszczu. Są do dyspozycji kosmetyki do opalania, które – w razie kłopotów ze słońcem lub trudnościami z uzyskaniem urlopu – pozwalają bez wysiłku i trwale zyskać oczekiwaną, niezbyt silną opaleniznę, prawdę mówiąc znacznie zdrowszą, niż w przypadku solarium, a nawet naturalnej.

Z tego asortymentu i dużo więcej czerpią garściami młode dziewczyny, ale to one biją rekordy w ilościach kupowanych kosmetyków. Między innymi dojrzałe panie, gdy zauważają u siebie pierwsze symptomy starzenia, przeznaczają na kosmetyki naprawdę poważne kwoty. Szczególnie pożądany jest krem przeciwzmarszczkowy, jaki da sobie radę z pierwszymi kurzymi łapkami, a także krem pod oczy na noc, jaki ma poprawić zdrowie delikatnej skóry wokół oczu. Gdy to nie starczy, a lata niestety lecą, w ruch idzie make-up – cienie do powiek, pudry, podkłady i korektory.

Dążenie do zyskania na prezencji było modne zawsze, ale obecnie mamy naprawdę łatwy dostęp nie tylko do kosmetyków, lecz również chirurgii plastycznej, czyniącej cuda kosmetologii i innych zabiegów.