Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Wiekowa biżuteria i zegarki jako aktualna skłonność do ulokowania finansów.

broszka
Biżuteria i zegarki mają przede wszystkim ozdobić swą właścicielkę i właśnie taka jest ich funkcja podstawowa. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to niejednokrotnie jedyne zadanie, jakie posiadają kolczyki i kosztowności. Nie rzadko biżuteria stanowi również wyraz pamięci o kimś bliskim i dowód na to, że rodzina istnieje od dziesięcioleci mimo burz i napięć.

długie kolczyki
Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Zauważanie biżuterii jako swojego rodzaju pamiątki nie jest naturalnie nowością, od stuleci bowiem zawieszki srebrne, kolczyki i pierścionki powierzane są albowiem z pokolenia na pokolenie. Małe dziewczynki zerkają z utęsknieniem na ciężkie korale leżące w mamy szkatułce, wiedzą przy tym, że choć dzisiaj stanowią one skarb, którego niejako nie można dotknąć, w przyszłości należeć będą właśnie do nich. Co ciekawe, srebrna biżuteria (informacje) będąca pamiątką po babci lub dalekiej cioci, która prowadziła ciekawe życie daleko wykraczające poza alternatywy stwarzane przez świat, w którego ramach żyła. Często dawna biżuteria i zegarki w ogóle nam się nie podobają. Biżuteria (więcej szczegółów) jest zbyt duża, ciężka a niejednokrotnie po prostu niestosowna i miałybyśmy duży kłopot z odpowiedzią na pytanie o to, jaki strój można byłoby uzupełnić o tego rodzaju dodatek. Przykłady: biżuteria.

Nie można jednak utrzymywać, że jest to ambaras, który spędza nam sen z powiek, same zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że bransoletka, pierścieniei i diademy dziedziczone po przodkach nie mają w ogóle nas zdobić. Rozumiemy to, że są prawdziwym wspomnieniem dawnych czasów, w których wszystko było piękniejsze i mniej skomplikowane i temu w ten sposób do nich podchodzimy. Może szanse na to, że włożymy babcine kolczyki na pierwszą randkę są niewielkie, z całą pewnością jednak nie pozwolimy nikomu ani na ich wyrzucenie, ani na sprzedanie. Przecież mówimy o pamiątce, a z pamiątkami nie można się tak po prostu rozstać. Sprawdź szczegóły: tu zobaczysz więcej.

Biżuteria dawna jest wyjątkową, tak samo jak osoba, która będzie obdarowana tą biżuterią. Są to rzeczy, które są robione z reguły w jednym eksponacie, wyjątkowe. Miejsca z biżuterią antykwaryczną odwiedzają już nie tylko kolekcjonerzy czy nabywcy o ugruntowanym statusie materialnym. Coraz częściej są to osoby młode, aspirujące, które doceniają inwestycyjną wartość owego nabytku. Takie rzeczy nie tracą na wartości. Nie jest to wyrób, który był wielokrotnie powielany. Jest ze złota, z platyny i ma niejednokrotnie diamenty, względnie inne rzadkie kamienie. Diamenty od karata wzwyż to są kosztowności inwestycyjne.

Biżuteria dawna to prezent na lata. W ostatnim czasie karatowe kamienie dały ich właścicielom nawet ponad stuprocentowy zysk.