Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Zabiegi, które warto zrobić w gabinecie kosmetycznym

Zabiegi kosmetyczne
Wiele osób musi się uporać z różnymi dolegliwościami między innymi dotyczą one naszej skóry. Wielu ludzi podczas upałów nadmiernie się poci, co gorsza owa przypadłość jest spotykana nawet, gdy za oknem temperatura nie jest bardzo wysoka, a nadpotliwość jest naprawdę uciążliwym problemem. Wszyscy kiedyś mieliśmy jakieś plamy potu na bluzce.

epilacja:
Było to związane z wysoką temperaturą, stresem, czasem złym materiałem z jakiego była zrobiona koszulka. Pamiętamy zapewne, że nie była to zbyt komfortowa sytuacja. Jednak, jeżeli zdarzyło nam się to sporadycznie to jeszcze nie powód do paniki, gorzej, kiedy ciągle musimy borykać się z plamami potu wtedy często jedyną opcją na to, by dobrze wyglądać jest wzięcie prysznica i przebranie się. Wtedy naprawdę trudno funkcjonować. Dziś jest wiele produktów na nadpotliwość (więcej o tym tutaj), które mogą nam pomóc m.in. tabletki, które zmniejszają pocenie, czy specjalne żele pod prysznic, które sprawiają, że mniej się pocimy. Powinniśmy jednak w pierwszej kolejności iść do lekarza, by dowiedzieć się co może być przyczyną tak obfitego pocenia się. Kolejnym problemem są przebarwienia, większość z nich da się usunąć, jednak usuwanie przebarwień (przeczytaj o nich na ) nie jest łatwą sprawą. Jeżeli zależy nam na tym, by plamy zniknęły musimy iść do dermatologa, ten być może przepisze maści, które pomogą pozbyć się brzydkich plam na skórze, albo trzeba skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Niektóre przebarwienia da się usunąć jedynie laserem inne będą wymagały mniej inwazyjnych metod.

UCIĄŻLIWE OWŁOSIENIE

Zabiegi kosmetyczne
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Ciągłe korzystanie z maszynek do golenia bywa uciążliwe. Niejedna kobieta decyduje się ubrać bluzkę z długim rękawem, bo niechciane włoski znowu pojawiły się pod pachami. Jeśli mamy już dość walki z niechcianym owłosieniem powinniśmy ruszyć na epilację. Epilacja to pozbywanie się niechciane owłosienia razem z cebulkami, co sprawia, że nie musimy martwić się odrastającymi włoskami. Jest kilka sposobów najbardziej popularne są zabiegi laserowe. Oczywiście taki zabieg za pomocą lasera trzeba powtórzyć kilka razy, żeby włoski w danym miejscu przestały się pojawiać. Oczywiście we współczesnym świecie na tego rodzaju zabiegi decydują się również panowie mający problem ze zbędnym owłosieniem. Minusem epilacji jest to, że nie można podczas trwania zabiegów (czyli czasem nawet przez kilka miesięcy) korzystać z solarium. Ceny tego typu zabiegów też nie są najniższe, ale gdy już pozbędziemy się włosków, które nas dręczyły na pewno będziemy zadowoleni z efektu i co najważniejsze szybko zapomnimy o jeszcze do niedawna drażniącym problemie.