Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Wkrótce nadejdzie letnia pora, więc najwyższy czas zrobić remanent w szafce na buty i kupić nowe pary klapek i innych bucików na upały

kapcie
W naszym mieszkaniu często magazynujemy szereg rzeczy, których właściwie już nie potrzebujemy. Wyżej rzeczona uwaga odnosi się również do par butów, które zalegają półki mieszkalnych szafek, a nawet poddasza czy pomieszczenia techniczne. Wiosna do doskonała pora roku na generalne porządki, które możemy zacząć to sortowania naszych czółenek. Być może część z nich możemy już wyrzucić, a wtedy o wiele łatwiej będzie znaleźć odpowiednią na daną okazję parę butów.

sandały
Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann
Sandały, jak na przykład sandały bartek, są najbardziej ochoczo zakładanym obuwiem na lato. I nic w tym zaskakującego, bo w tego rodzaju butkach noga się nie poci. Te buty jesteśmy w stanie nabyć w wersji dla kobiet, dla panów i dzieciaków. W sprzedaży są także dostępne wersje typowo sportowe i te przeznaczone na specjalne okazje. Lakierowane sandały na szpilce można założyć nawet w styczniu, np. na bal sylwestrowy.

Identyczne wymagania stawiane są powszednim klapkom. Zresztą nie w każdym przypadku klapki muszą prezentować się pospolicie. Te bardziej gustowne lub ekstrawaganckie pary pozostają obiektem poszukiwań prowadzonych przez modnisie. Wielbicielki najnowszych tendencji, aby nie pozostawać w tyle, przerzucają żurnale z różnokolorowymi fotografiami. A komu bardziej zależy na zdrowiu niż na szykownym wyglądzie, zakupi klapki zdrowotne. Nawet jeżeli nie będą zakładane na codzienne spacery do warzywniaka, to z pewnością można je nosić w mieszkalnym zaciszu.

sandały
Autor: Carrie A.
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei obuwie domowe winno spełniać inne kryteria. Na wiosnę warto zainwestować pieniądze w parę nowych pantofli. Po zimie niektóre z nich mogą nie prezentować się zbyt dobrze. Może nie wszyscy zwracają swoją uwagę na ten rodzaj obuwia i w jednej parze chodzą po domu dopóty, dopóki jest to wykonalne. Tymczasem po powrocie z pracy założenie wygodnych trzewiczków powinno przynosić wielką ulgę, a ich wygląd nie powinien w żadnym razie narażać na szwank dobrego imienia gospodyni.

Osobną kwestią jest pytanie, czy wypada ubierać gości w kapcie i które kapcie dziecięce kupić dla najmłodszych. . Jeżeli odpowiemy potakująco, to musimy poza tym kupić parę par pantofelków i to w różnych rozmiarach. Jak uzasadniają niektórzy, takie działanie jest mało higieniczne i może wprowadzić naszych znajomych w zakłopotanie zwłaszcza wtedy, gdy wśród proponowanych par nie znajdują dla siebie idealnego rozmiaru. Z kolei inni nie zapominają o wyrażeniu puścić kogoś w skarpetkach i woleliby, aby goście nie mieli niemile widzianych skojarzeń. W takiej sytuacji znawcy historii i polskiej frazeologii na wszelki wypadek będą przechowywali w szafce dodatkowe pary kapci. Więcej informacji: www