Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Włosy kręcone mogą wyglądać faktycznie efektownie, jednakże wymagają bardzo wzmożonej pielęgnacji

loki
Włosy kręcone mogą wyglądać faktycznie pięknie, niemniej wymagają niezwykle troskliwej pielęgnacji, jako że przeważnie są o wiele bardziej wymagające niż włosy proste. Zniszczone, czesane na sucho loki zaczynają się puszyć, tym sposobem cała fryzura traci swój kształt, toteż osoby, jakie zostały obdarzone kręconymi włosami muszą wiedzieć, w jaki sposób je pielęgnować, aby wydobyć ich potencjał.

loki
Autor: Steven Santiago
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, warto sięgnąć po szampon do włosów kręconych (znajdź coś dla siebie). Generalnie, najlepiej jest decydować się na wykorzystywanie tych kosmetyków, jakie zostały stworzone specjalnie z myślą o lokach. Szampon do codziennego użytku powinien być łagodny. Najczęściej zalecane są wysokiej jakości kosmetyki Loreal (Polecamy ciśnieniomierze cena). Marka ma w swoim asortymencie nie tylko szampony, ale również maski i odżywki, jakie odpowiednio wspomagają odżywianie włosów. Włosy (profesjonalny fryzjer z Mazowieckiego) kręcone zazwyczaj są dość suche z natury, w związku z tym regularne nawilżanie ma priorytetowe znaczenie dla ich kondycji. Dodatkowo, trzeba pamiętać, żeby włosów nie czesać na sucho, gdyż rozczesanie loków skutkuje trudnym do ułożenia puchem. Najlepiej, czesać je drewnianym grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, od razu po myciu, na mokro. Jeżeli włosy są dość splątane, warto zaaplikować odżywkę. (Nowość: masła do ciała) W ten sposób, po myciu loki ułożą się odpowiednio. Jest to praktyka powszechnie stosowana przez osoby z kręconymi włosami. Grzebienia z drewna natomiast dużo mniej niszczą włosy.

zadbaj o włosy
Włosy kręcone warto również stosownie zabezpieczać przed zniszczeniami. W tym celu świetnie sprawdzają się odżywki silikonowe czy jedwabie do włosów. Osłaniają końcówki, które jako najstarsza część pasma są najczęściej najbardziej zniszczone, a co za tym idzie, również naprawdę wrażliwe. Kobiety, które mimo właściwej pielęgnacji i czesania włosów „na mokro” dalej nie mogą wydobyć z nich odpowiedniego skrętu, mogą udać się do fryzjera. Czasami bowiem konieczne jest profesjonalne pocieniowanie określonych warstw włosów, w ten sposób będą one lżejsze. Jest także dużo technik suszenia, jakich zadaniem jest podkreślenie skrętu, na przykład słynny już plunking. Przede wszystkim, warto pamiętać, że wszystkie włosy mają inne potrzeby, więc należy je obserwować oraz sprawdzać, które kosmetyki bądź sposoby pielęgnacji faktycznie przynoszą pożądane efekty. Więcej na stronie