Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Wrażliwa skóra głowy

wella maska do włosów
Wszędzie głośno jest o dbaniu o włosy, jakie odżywki do włosów, szampony są najlepsze do odpowiedniego rodzaju włosów.

wella maska do włosów
Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Odżywki do włosówPoruszane są ponadto kwestie porównania urządzeń do modelowania, jak szczotki czy prostownice. Mało jednak mówi się o dbaniu o skórę głowy, która jest równie istotna, jeśli nie ważniejsza od włosów. To od jej kondycji zależy jak zapraszamy Cię do: link do strony szybko wzrastają włosy, czy są zdrowe i silne.

Skóra głowy to nic innego, jak głębsza warstwa naszej skóry pod włosami, stąd też może być mało odżywiona, pozbawiona wody, starzeć się, tak jak nasza pozostała skóra. Delikatna skóra głowy, tak samo jak skóra ciała, charakteryzuje się objawianiem uczucia pieczenia i przesuszenia oraz utratą bariery ochronnej o kwaśnym pH – zrównoważonej mieszaniny hydrolipidów, która oddziaływuje jak naturalny element ochronny skóry.

Przyczyny bywają różnorodne, zależne są od fundowania różnych zabiegów chemicznych jak np. trwała, farbowanie włosów, prostownice czy nawet maszynki do strzyżenia i golenia, a nawet od czynników środowiska, takich jak za niskie temperatury powietrza i dym z kominów. Choć niestety zbyt gorące powietrze serwują nam popularne suszarki do włosów kiepskich firm.Oprócz tego w liczą się czynniki uwarunkowanie genetycznie, które warunkują posiadanie delikatnej powłoki skórnej, co powoduje, że skóra głowy jest bardziej skłonna do podrażnień.

Jeśli zaobserwowaliście u siebie wyżej wymienione objawy, należy sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do wrażliwej skóry głowy, które skutecznie zniwelują te nieprzyjemne dolegliwości.

Źródło: Lokikoki.pl