Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Wspaniała biżuteria na lato

Biżuteria Diva - bransolety
Mamy cudowne lato, chodzimy w cienkich, delikatnych sukienkach i sandałkach. Letni klimat wszędzie dookoła. Wspaniałym dodatkiem do letnich stylizacji może być biżuteria artystyczna ręcznie robiona. Najczęściej ma bardziej zabawny charakter, jest ciekawsza i przede wszystkim – każdy element jest jedyny w swoim rodzaju. To głównie odróżnia tego typu ozdoby od tych, które można kupić w markowych popularnych sklepach z biżuterią. Wielu kobietom ręcznie robiona biżuteria kojarzy się zwykle z konopnym sznurkiem oplecionym wkoło jakiegoś kamyczka. Nic bardziej błędnego! Trzeba tylko rozejrzeć się w sklepach proponujących takie błyskotki, stacjonarnych lub internetowych, żeby przekonać się, że ręcznie robiona biżuteria jest niezwykle piękna.

Biżuteria Natalii Jaroszewskiej
Autor: K.Łebska
Źródło: K.Łebska

Wyrabiana z najróżniejszych materiałów –srebra, złota, różnego rodzaju metali, kamieni szlachetnych, półszlachetnych ale także przykładowo akrylowych – które są równie piękne, lecz jednak kosztują mniej – tutaj dowiesz się więcej. Zwróćmy na to uwagę, gdyż biżuteria tego typu nie należy do tanich. Zrobienie jednego naszyjnika, czy pary kolczyków, to długie godziny bardzo precyzyjnej pracy. Najpierw projekt, zaplanowanie kolorów, wielkości, kształtu, w dalszej kolejności wybór materiałów i w końcu sama praca nad wykonaniem tego elementu.

Jeśli chcemy zakupić dla przykładu kolczyki ręcznie robione zwracajmy uwagę na detale. Istotne jest by były dobrze wykończone, dość lekkie i najlepiej miały srebrne bigle – inny metal może uczulać, a z pewnością nie nabywamy kolczyków dlatego by leżały w pudełku. Zwracajmy też uwagę na miejsca połączenia fragmentów, zapytajmy sprzedawcę czy w razie jakiegokolwiek uszkodzenia oferuje także naprawę. Warto dowiedzieć się czy reperacja jest w cenie. W razie kiedy odpadnie kamień czy oczko z pierścionka nie będziemy mieli problemów z szybkim doprowadzeniem naszej biżuterii do porządku.

biżuteria
Autor: diva
Źródło: diva

Biżuteria artystyczna jest bardzo ładna i co najważniejsze – jedyna w swoim rodzaju – tutaj dowiesz się więcej. Artyści robiący tego typu ozdoby zwykle robią je w jednym tylko egzemplarzu. Nawet kolczyki w parze mogą nieznacznie się od siebie różnić, co jedynie dodaje im specyficznego uroku. Gdy zdecydujemy się na zakupienie ręcznie wykonywanej biżuterii i wybierzemy ją uważnie – będzie starannie i dokładnie zrobiona – z pewnością będziemy cieszyć się nią przez bardzo długi czas. biżuteria (https://www.e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Bizuteria-dla-dzieci-465.html)