Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Wygodne skarpety i właściwie dobrane obuwie zagwarantują, iż pokonamy każdą odległość pieszo

Buty męskie
Skarpety to element naszej garderoby, jakiego nierzadko należycie nie doceniamy. W zasadzie nie dostrzegamy niekiedy ich istnienia, do momentu, kiedy nam się zagubią albo – mówiąc nieco żartobliwie – nie skończą nam się uprane pary. Jednakże trzeba docenić funkcję, jaką pełnią w naszej garderobie skarpety.

Buty męskie
Autor: Steve Hodgson
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładowo skarpety męskie (sprawdź) stanowią nieodzowny element w szafie każdego mężczyzny. Przede wszystkim nosi się je codziennie, nie sposób wyobrazić sobie kogoś, kto by ich nie posiadał. Ponieważ, jak wspomniano już wcześniej, są one zakładane codziennie, opłaca się zadbać o to, aby wykonane były z odpowiednich, naturalnych materiałów. Przykładem takich naturalnych skarpet są skarpety z bambusa. W pierwszej kolejności są one przyjazne dla środowiska. Poza tym wyróżnia je niezwykła miękkość, a ponadto trwałość wykonania. Zwykle określa się je zrobionymi z bambusa, faktycznie jednakże wytwarzane są one konkretnie z włókna bambusowego.

Włókno bambusowe przejawia naturalne właściwości antyseptyczne, przepuszcza powietrze oraz ogranicza tworzenie się przykrych woni.

Do wytwarzania opisywanych skarpet wykorzystuje się pędy bambusa. Zwykle pochodzą one z upraw ekologicznych. Ciekawość może wywoływać fakt, dlaczego jest to tak istotne. Dzieje się tak gdyż mogą one stanowić alternatywę dla bawełny. Nie każdy o tym wie, ale bawełna to jeden z materiałów, jaki poddaje się dowolnym modyfikacjom. Co prawda popularnie bawełniane ubrania uznaje się za wyjątkowo prozdrowotne, jednakże osoby, jakie dbają o środowisko powinny solidniej rozważyć zakup.

skarpetki
Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia właściwy materiał, z jakiego wyprodukowane zostały skarpetki jest niezwykle istotny, jednakże liczyć się powinien również ich krój. W tym wypadku dużo zależy od osobistych preferencji. Niektóre osoby wolą skarpety stopki (patrz), inne w podobnych okolicznościach wybiorą raczej te dłuższe. Kształt skarpet (więcej na ) zwykle uzależnionych jest od ich funkcji.

Dla przykładu, jeśli założymy cienkie skarpety do masywnego obuwia, typu martensy czy trapery, zapewne po pierwsze poobcieramy stopy, co może być stosunkowo bolesne, a ponadto zniszczymy skarpety. Tak samo założenie grubych skarpet do lekkich butów będzie niewygodne, a także może okropnie wyglądać. Generalnie więc nawet kupując skarpety trzeba zachować rozsądek.