Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Z jakiego powodu ludzie tak lubią biżuterię, jakie są jej najczęściej wybierane w sklepach odmiany.

biżuteria
Biżuteria od wieków obecna jest w naszym życiu, przed laty oprócz samej ozdoby spełniała niekiedy niezwykle istotną funkcję symboliczną. Aktualnie wybór jej jest naprawdę duży, podobnie jak ilość sklepów ją sprzedających.

W dalszym ciągu najbardziej ekskluzywna i pożądana jest biżuteria wykonana z metali szlachetnych, to znaczy złota i platyny, oraz również szlachetnych kamieni. Najdroższe z nich, czyli diamenty, szafiry, rubiny i szmaragdy mogą podnieść koszt ozdoby nawet do stu tysięcy złotych. Taka biżuteria – więcej informacji – będzie sprzedawana najczęściej w ekskluzywnych salonach jubilerskich (na tej stronie bez problemu uzyskasz podpowiedź), w jakich nawet od patrzenia dostać można zawrotów głowy.

biżuteria, kosztowności
Autor: info-graz
Źródło: http://www.flickr.com

W przeciętnych sklepach jubilerskich złoto i platyna także będą do kupienia, lecz dużo będzie również produktów srebrnych, z kolei jeśli chodzi o dodatki, to do wyboru będzie dużo rozmaitych kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Bardzo popularny w ostatnich latach stał się bursztyn, zarówno sam, jak i w połączeniu ze złotem albo srebrem. Bursztynowa biżuteria nie jest bardzo droga, a równocześnie bardzo dobrze się prezentuje i panie uwielbiają ją zakładać.

Następną grupą błyskotek, dostępną w bardzo dużych ilościach w licznych sklepach, będzie biżuteria (sprawdź promocje na sklep ze srebrną biżuterią -> www.bizuteriaperlei.pl/) sztuczna. Od niej nie wymaga się zbyt dużej jakości, jak sama jej nazwa wskazuje, robiona jest przeważnie ze sztucznych kamyków, tanich metali i plastiku. Lecz czasami mogą się wśród niej zdarzyć faktycznie ciekawe wzory, a niezaprzeczalnym jej plusem są niskie ceny. Taka biżuteria hurt w sporej liczbie oferowana jest między innymi w serwisach aukcyjnych, i cieszy się tam bardzo dużym powodzeniem- zobacz przykłady.

biżuteria, kryształ
Autor: Swarovski® Elements
Źródło: Swarovski® Elements
Nie można także zapomnieć o biżuterii, która także jest coraz częściej wybierana przez kobiety ceniące sobie oryginalność i styl. Mowa będzie tutaj o biżuterii ręcznie robionej, jaka w ostatnim czasie zdobywa rekordy popularności. Niezaprzeczalnym jej plusem jest niepowtarzalność i oryginalność. Osoby, które ją tworzą często sięgają po różne nietypowe materiały i surowce, miedzy innymi drewno, kamienie czy koraliki.