Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Botoksem w zmarszczki

Psychoterapia grupowa – w grupie siła!
Rocznie w USA decyduje się na niego 2,5 miliona kobiet. Do Amerykanek trochę nam brakuje, ale grono jego fanek rośnie. O czym mówimy? O botoksie, który ze zmarszczkami daje sobie radę, jak żelazko z pogniecionymi ubraniami. Pomyśl o tym teraz i błyszcz niczym fajerwerki na Sylwestra! Botoks to jedna z najbardziej znanych i najbardziej bezpiecznych metod wygładzania zmarszczek mimicznych. W badaniu pracowni TNS OBOP ,,Polka i medycyna estetyczna” do stosowania botuliny przyznało się 13% obywatelek. Zabieg znalazł się w trójce najbardziej pożądanych. Po peelingach i zabiegach depigmentacyjnych wskazało go 23% respondentek. Fanów botoksu jest coraz więcej zwłaszcza w sezonie zimowym. Z prostego powodu – każda kobieta chce ładnie wyglądać w sylwestrową noc i podczas karnawału.

Poznaj swojego bohatera
Psychoterapia grupowa – w grupie siła!
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Botoksu po raz pierwszy zaczęto używać w dermatologii estetycznej ponad 20 lat temu. Początkowo służył tylko do wygładzania zmarszczek na czole. Dość szybko jednak zauważono, że wstrzyknięcie botoksu ma wiele niezwykle przydatnych zastosowań. – Otwieranie spojrzenia, delikatne uniesienie powieki, a do tego odmłodzenie uśmiechu, czyli likwidacja opadających kącików ust i zmarszczek palacza wokół warg – to tylko niektóre z popularnych zastosowań botoksu – wyjaśnia specjalistka z Centrum Dermatologii i medycyny estetycznej WellDerm, dr Agnieszka Bliżanowska. „Wyprasowane” zmarszczki to jednak nie wszystko, po przyjęciu zabiegu wyraz twarzy staje się łagodny i zrelaksowany, wyraźnie świeższy. Dokładnie taki, którego potrzebujesz na poważne wyjście.

Sekret tkwi w nerwachToksyna botulinowa sprawia zatrzymanie przewodzenia nerwowego między mięśniem a nerwem. Wtedy ulega on relaksacji – nie docierają do niego nowe impulsy, a w efekcie powoduje wyrównanie zmarszczek. Botox mechanicznie blokuje marszczenie się skóry. Działa lepiej niż najlepszy krem przeciwzmarszczkowy – zatrzymuje „zagniatanie” skóry, skutkuje tym, że zmarszczki się nie pogłębiają.

Zabieg w bieguMax pół godziny i po kłopocie – tyle mniej więcej trwa zabieg podania botoksu w gabinecie medycyny estetycznej. Należy jednak trzeba zacząć od skonsultowania. Specjalista musi wziąć pod uwagę takie czynniki, jak jakość i napięcie skóry i sprawdzić działanie mimicznych mięśni twarzy. – To obowiązek przy tego typu zabiegu. Trzeba wiedzieć, który mięsień należy osłabić, a który wzmocnić i dobrać odpowiednią dawkę preparatu – tłumaczy dr Bliżanowska. Zabieg trwa krótko i wykonuje się go wykorzystując cieniutkie igły. Pierwsze efekty widoczne już po kilku dniach. Na ile to starczy? – To zależy od podanej dawki botoksu i oczywiście indywidualnych predyspozycji pacjenta. Efekt jest widoczny średnio od trzech miesięcy do pół roku – dodaje dermatolog. Wszystkie pozostałe ofereowane zabiegi które w ofercie znajdą Państwo pod tym adresem

Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej <em>Doświadczenie ma znaczenie</em><br />
Zabiegi botoksowe robione są od wielu lat i można pewnie stwierdzić – są bezpieczne. – <em>Oczywiście najważniejsza jest właściwa technika podania preparatu, dlatego warto zwrócić się do doświadczonego lekarza, który został odpowiednio przeszkolony i używał botoksu przy wielu zabiegach. W ten sposób minimalizujemy wszelkie ryzyko</em> – uważa ekspert w dziedzinie medycyny estetycznej. Botoks nie może powodować nieodwracalnych zmian, bo jego działanie jest czasowe, a przewodnictwo pomiędzy nerwem a mięśniem się reaktywuje. [TAG=Toksyna’ title=” style=’margin:9px;’/>
<div class=
Autor: Centrum Medycyny EstetycznejScan

botulinowa jest nieszkodliwa, jednak nawet tu, podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów medycznych, nie można całkowicie wykluczyć komplikacji. Istotna jest technika jej wstrzykiwania, dlatego doświadczenie specjalisty jest istotne.

Panowie też mile widziani
Botoks to zabieg, o którym nie powinny myśleć tylko dojrzałe kobiety, najdotkliwiej odczuwające
które potem najbardziej odczuwają problem zmarszczek. – Wiek nie gra dużej roli. Z zabiegów mogą korzystać już 25-latki, zwłaszcza jeśli mają do tego wskazania i chcą złagodzić srogi wyraz twarzy – mówi dr Bliżanowska. Preparat nie jest przeznaczony jedynie dla kobiet – Coraz częściej zgłaszają się na zabiegi także mężczyźni, którzy chcą się pozbyć tzw. lwich zmarszczek, czyli „wrogich” fałd na czole. Panom zależy na delikatnym spłyceniu zmarszczek, złagodzeniu oblicza, a nie na ich całkowitym usuwaniu. Coraz częściej wiedzą, że największą zaletą botoksu jest możliwość uzyskania naturalnego efektu świeżej, wypoczętej twarzy, a nie sztucznej maski – podsumowuje dermatolog. Jeśli zatem zdecydujesz się wspólnie z partnerem na zabieg, to szanse na to, że Ty zostaniesz królową, a on królem balu, zdecydowanie rosną.
Źródło: „StudioZ Projektowanie i Aranżacja Wnętrz”