Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Zapobieganie najlepszym sposobem na nieprzyjemne rozstępy, znaczenie Sculptra w obecnej kosmetyce.

Rozstępy
Każdy chyba z nas chce jak najlepiej się prezentować, lecz natura często płata ludziom figle. Na skórze mogą się pojawić różnego rodzaju blizny, rozstępy albo przebarwienia, które czasami mogą w znaczny sposób pogorszyć wygląd. Często wynikają one z zaniedbań danej osoby, ale są też takie na jakie nie będzie się miało wpływu, powstałe przykładowo z powodu wypadku czy choroby.

kliknij tutaj
Autor: CROMA
Źródło: CROMA
Wielu problemom z wyglądem skóry można w jakiś sposób zapobiegać – będzie to najwygodniejsze rozwiązanie i przeważnie także dużo tańsze od ich późniejszego leczenia. Jeśli się odnośnik już jednak pojawią, to na szczęście obecnie można sobie z dużą ich częścią doskonale sobie poradzić, choć rzecz jasna niekiedy może to dużo kosztować. Najnowocześniejsze lasery i inne urządzenia, specjalne preparaty, kremy i maści są bardzo skuteczne, radzą sobie z różnymi żyłkami na skórze, plamami, przekrwieniami czy nawet tatuażami. Od niedawna dostępne są także metody na usuwanie rozstępów, które jeszcze niedawno były dużym problemem dla niejednej młodej mamy.

Rozstępy przeważnie pojawiają się u pań, jakie spodziewają się dziecka. Przy zmianach hormonalnych związanych z przebiegiem ciąży zmniejsza się elastyczność i wytrzymałość skóry. Jeżeli dołoży się – studiostomatologiczne.pl – do tego zmianę wagi, to w pewnym momencie włókna pęcznieją i na skórze pojawiają się cienkie na początku, a później rozszerzające się paski. Niestety są one trwałe i bardzo trudne do wyeliminowania, z tego też powodu najlepszym sposobem jest właściwa profilaktyka.

Świetnie będą się w niej sprawdzać różnego rodzaju kremy i maści, które pozwalają na nawilżenie skóry i dostarczają składników sprawiających, że stanie się ona bardziej elastyczna i wytrzymała. Jeśli jednak z jakiś powodów rozstępy się jednak wystąpią, to od jakiegoś czasu jest również skuteczny sposób na to, żeby dać sobie z nimi radę.

Wykorzystuje się w nim kwas polimlekowy znany też jako Sculptra. Pobudza on wytwarzanie naturalnego kalogenu i znacznie może zwiększyć sprężystość skóry, i przez swoje właściwości jest szeroko wykorzystywany w zabiegach pozbywania się defektów czy odmładzających.