Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Zasadnicza mosja biżuterii czyli zdobienie swojej właścicielki.

czerwone kolczyki
Biżuteria jest to delikatny przedmiot złotniczy i jubilerski służący do ozdabiania ciała i ubioru, przeważnie z metali, kamieni szlachetnych i ozdobnych. Biżuteria charakteryzuje się przeważnie artystycznym wykonaniem i dzięki tej kategorii do biżuterii możemy zaliczyć ozdoby ludów pierwotnych. Elementy artystyczne powstawały zgodnie z ogólnymi nurtami mody.

naszyjnik i kolczyki z pereł
Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com
Chęć ozdabiania ciała biżuterią pojawiła się prawdopodobnie u zarania dziejów dzisiejszego człowieka. Liczące około 100 000 lat znaleziska przedziurawionych muszli są pierwszą ocaloną biżuterią.

Biżuteria miała różne przeznaczenie, z których możemy wyodrębnić trzy podstawowe:
– rola użytkowa – wyjątkowo wyraźna przy dekorowaniu ubioru (agrafy, klamry, guzy, brosze itp.),
– rola zdobnicza, dekoracyjna – służąca wyłącznie do ozdoby ciała (diademy, kolie, naszyjniki, bransolety itp.),
– funkcja religijna (amulety, talizmany).

komplet biżuterii
Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com

Biżuteria – luksusowe srebrne pierścionki z bursztynem – stosowana była jako wyznacznik władzy, prestiżu, zamożności czy też przynależności klasowej. Aktualnie biżuteria używana jest głównie przez panie, swobodnie dostępna dzięki masowej produkcji fabrycznej oraz różnych, niekoniecznie kosztownych materiałów dekoracyjnych (tzw. biżuteria (dla katolików www.boskabijoux.pl/) sztuczna). Każda kobieta poszukuje delikatnej i eleganckiej biżuterii, która subtelnie podkreśli jej indywidualny styl i profesjonalizm. Propozycje można obejrzeć na stronie – zerknij na ten link.

Wychodząc na przeciw potrzebom miłośników i miłośniczek artykułów pięknych i luksusowych wielu jubilerów rozporządza ofertą obejmującą ekskluzywne, markowe zegarki, złotą biżuterię najwspanialszych producentów. W celu zapewnienia całościowej obsługi nabywców, którzy zaopatrują się w owych sklepach prowadzone są naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne zegarmistrzowskie większości marek.

Utrzymanie ekskluzywnej biżuterii w pełnym blasku i prestiżowych zegarków w technicznej doskonałości, powoduje konieczność dbania o te okazałe artykuły. Doświadczenie zegarmistrza gwarantuje wysoką jakość obsługi, fachową pomoc i doradztwo (zerknij na propozycje: ładne broszki).

Jubilerzy proponują luksusowe i ekskluzywne przedmioty i dodatki od czołowych na rynku firm. Przyciągają wyjątkową biżuterią, także z kamieniami szlachetnymi oraz okazałymi zegarkami.

Tak w zegarkach jak i biżuterii, można znaleźć najcenniejsze kruszce – różnokolorowe złoto czy platynę, ale także stal szlachetną. Mnóstwo osób, wielbicieli prestiżu i renomowanych przedmiotów może dzisiaj kupić wyśniony zegarek, czy wyrafinowaną biżuterię. Niektóre zakłady jubilerskie specjalizują się nawet w wykonywaniu oryginalnej biżuterii czy tez zegarków na życzenie klienta czyli pod indywidualne zamówienie.