Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Zimą powinno się nie mniej intensywnie dbać o skórę, jak latem

Liposukcja laserowa Palomar SlimLipo 3D
W okresie zimy zazwyczaj ubieramy grube ubrania i inne okrycia, więc mogłoby się zdawać, że w tym czasie nie musimy tak bardzo dbać o swoją skórę, która w większości miejsc jest zakryta. Niemniej, jeżeli zaniedbamy się przez okres zimowy, już na wiosnę, jak też później latem, możemy mieć więcej kłopotów z odzyskaniem należytego wyglądu. Co robić, żeby nie miało to miejsca?

Autor: IQ MEDICA Centrum Chirurgii Plas

To, że zimą nosimy spodnie czy grube getry nie oznacza, że powinniśmy zaniedbać fakt, iż w pewnych miejscach pojawił się cellulit. Tak samo, jeżeli nasza skóra jest szorstka i wysuszona, musimy zrobić wszystko, by przywrócić ją do naturalnego stanu. Czy to jeśli chodzi o usuwanie cellulitu, czy w przypadku tego rodzaju zabiegu jak ujędrnianie skóry, usuwanie zbędnego owłosienia, czy też biorąc pod uwagę zabieg osocze bogatopłytkowe wrocław liposukcji lub inne – za każdym razem warto korzystać z pomocy doświadczonych kosmetyczek, które pomogą nam przywrócić pożądany wygląd. Rzecz jasna, możemy pokusić się o samodzielnie niwelowanie tego rodzaju przypadłości, jednak nie jest powiedziane, że uda nam się uzyskać pożądany efekt bądź, że osiągniemy go dość szybko.

Na ogół używanie kosmetyków na własną rękę jest o wiele bardziej czasochłonne niż jednorazowa wizyta w fachowym salonie kosmetycznym, gdzie możemy wykonać rozmaitego typu zabiegi na skórze. Tym sposobem szybciej skórę odmłodzimy, zregenerujemy i oczyścimy. Należy pamiętać, że jeśli chcemy, żeby nasza skóra pozostawała jędrna, wygładzona czy nawilżona, powinniśmy o nią dbać niezależnie od pory roku (usuwanie cellulitu).

Liposukcja laserowa Palomar Slim Lipo 3D
Źródło: http://www.lipoline.pl/

Wskazane jest nawet w okresie zimy zwracać większą uwagę na tego typu zagadnienia, bowiem, tak jak wspomniano przez większość czasu skóra znajduje się pod ubraniem lub jest narażona na niskie temperatury, co może prowadzić do jej wysuszenia, nadwrażliwości czy łuszczenia (ujędrnianie skóry). Regularne zabiegi, jakie niwelują tego rodzaju dolegliwości, pozwalają zachować skórę w należytym stanie przez cały czas i w ten sposób mamy mniej kłopotów, gdy nadchodzi wiosna i lato, kiedy to odkrywamy różne partie ciała, zimą zakryte. Warto zatem o tym pamiętać.