Modne w tym sezonie

Moda bez granic

Znaczące wiadomości na temat rozliczeń PIT, zwrotu nadwyżki podatku i zasiłku macierzyńskiego

podatek
Każda jednostka, która odbiera jakieś przychody, musi rozliczyć się z nich z fiskusem. Naturalnie swe środki utrzymania musimy wykazać na stosownym zeznaniu skarbowym, powinno się również sprawdzić, czy liczymy się na obowiązującej deklaracji podatkowej. Rozliczenie PIT możemy dziś zrobić na parę rozmaitych sposobów. Podatnicy w większości wypadków wybierają rozliczenie PIT przez Net, bo jest to łatwy i szybki sposób na rozliczenie wszelkiego podatku. Niewątpliwie rozliczenie pit poprzez Sieć nie zajmie nam więcej aniżeli kilka minut, prócz tego zrobimy to bez wychodzenia z domu.

pieniądze
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Gdy już rozliczmy PIT, zostaje nam wyłącznie czekać na zwrot podatku – kiedy mogę dostać zwrot podatku. Ale kiedy zwrot podatku otrzymamy? Jak długo będziemy na niego czekać? Zwrot nadpłaconego podatku ma obowiązek zostać zwrócony w biegu 3 miesięcy od daty złożenia zeznania skarbowego. Tak więc, jeżeli swoje zeznanie skarbowe złożyliśmy 7 kwietnia, to zwrot podatku zdobędziemy najdalej 4 lipca. Jeżeli zaszła konieczność złożenia korekty, wówczas trzy miesiące są liczone od terminu jej złożenia. Czyli jeśli korektę złożyliśmy przykładowo 10 maja, wtenczas zwrot podatku uzyskamy także do 10 lipca. Zwrot podatku zdoła zostać przelany na nasze konto bankowe, jeśli dostarczyliśmy numer konta bankowego, może także pozostać wysłany pocztą na nasz dotychczasowy adres zamieszkania. Jeżeli składamy PIT przez Net, wtenczas nasza deklaracja może być rozliczona prędzej, chociaż nie ma reguły, kiedy uzyskamy zwrot podatku – rozliczenie pit. Może to być 2 tygodnie po złożeniu deklaracji czy też 2 miesiące.

kobieta na urlopie macierzyńskim
Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com
Zasiłek macierzyński – suma i czas jego przyznawania zdoła być zróżnicowany i prawdopodobnie zależy od wielu czynników. Śladowa suma zasiłku macierzyńskiego to 1000 złotych, przeważnie jest ona przypisywana poprzez rok. Wypada jednak pamiętać, iż zasiłek macierzyński zdoła dostać jedynie jeden z rodziców, nie zdoła być wypłacany jednocześnie matce i ojcu – Cena Biznesu.